Sezon golfowy czas rozpocząć – Portal PR - 24PR
Sezon golfowy czas rozpocząć

25.04.2009 Kategoria: Sport. Autor: infopr

Wiosna już na dobre zagościła za oknami. Trawa się zieleni, ptaki wracają do kraju, wszystko budzi się do życia. To samo dotyczy golfistów, którzy przygotowują się już do kolejnego sezonu golfowego. W tym roku na mapie polskich pól golfowych przybędzie kolejna ciekawa inwestycja – Akademia Golfa i Driving Range na terenie Sobieni Królewskich Golf & Country Club.

Już tego lata będzie można korzystać z nowo utworzonej akademii golfa, która przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych graczy. Dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z golfem, Sobienie Królewskie Golf & Country Club przygotowały profesjonalne miejsce do nauki gry w golfa. Obiekt składa się z oświetlonej driving range o powierzchni 3 ha z zadaszeniem i trzydziestoma stanowiskami do ćwiczeń gry w golfa.
Na terenie akademii mieści się również tzw. putting green. To teren pokryty bardzo nisko koszoną trawą, z kilkoma dołkami golfowymi. Służy on przede wszystkim do ćwiczenia wbijania piłki do dołka. Na obiekcie znajduje się także miejsce służące do nauki wybijania piłki z wyższej trawy tzw. chipping area.
Każdy, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z tym sportem, może liczyć na naukę gry w golfa z profesjonalnymi trenerami. Potrzebny sprzęt można wypożyczyć w wypożyczalni sprzętu golfowego, mieszczącej się na terenie akademii.

Golf to sport dla każdego, niezależnie od wieku i płci. To sport dla wszystkich tych, którzy cenią sobie ruch na świeżym powietrzu, spokój i skupienie. Jest to również idealna forma sportu dla całych rodzin. Profesjonaliści potwierdzają, że golf to sport, który uczy samodyscypliny i przekłada się na zdolność dążenia do celów w życiu zawodowym i prywatnym. Jest to jednak świetna zabawa dla wszystkich, którzy chcieliby na chwilę uciec od miejskiego zgiełku i przez kilka godzin zapomnieć o otaczającej ich rzeczywistości.

„Sobienie Królewskie Golf &Country Club” to inwestycja powstająca nieopodal Warszawy z doskonale przygotowaną infrastrukturą gwarantującą komfort zamieszkania i spędzania wolnego czasu. W ramach przedsięwzięcia powstanie tu 80 domów jednorodzinnych, 18-dołkowe pole golfowe, a także hotel mieszczący się w XIX-wiecznym pałacyku w Sobieniach Szlacheckich, gdzie mieszkańcy i goście będą mieli możliwość skorzystania z ośrodka SPA, restauracji, kortów tenisowych oraz jazdy konnej. Nieopodal inwestycji działa już lądowisko dla samolotów turystycznych. Można już również oglądać pierwszy z wybudowanych domków ( domek pokazowy).
18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej z czterema pozycjami rozpoczynania gry, które powstanie na terenie inwestycji zaprojektowane jest przez Ford Golf Design z Anglii. Pola utrzymane jest w klasycznej szkockiej formie link course, z dużą liczbą piaskowych bunkrów. Zaplanowano rozbudowę niektórych dołków w kierunku charakterystycznym dla pól parkowych z wykorzystaniem lokalnej roślinności podkreślającej akcenty polskiego krajobrazu.

Więcej informacji na www.sobieniekrolewskie.pl
Katarzyna Jabłońska
Mediaforum

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.