„Tysiąc Mil” z firmą SIXT – Portal PR - 24PR
„Tysiąc Mil” z firmą SIXT

07.05.2009 Kategoria: Sport. Autor: infopr

Sixt, wiodąca firma specjalizująca się w wynajmie samochodów i międzynarodowy dostawca wysokiej jakości usług mobilnych, jest jednym z głównych sponsorów tegorocznego wyścigu „Mille Miglia” odbywającego się we Włoszech. Sixt, po raz drugi z rzędu odpowiedzialny jest za transfer uczestników podczas tego słynnego rajdu.

Mille Miglia to historyczny rajd samochodowy przebiegający drogami północnych Włoch, organizowany w latach 1927-1957. Od 1977 r. wznowiony jako „Mille Miglia Storica” – czyli impreza rajdowa przede wszystkim dla właścicieli historycznych samochodów sportowych. Rajd odbywa się głównie drogami Lombardii i Toskanii na trasie Brescia-Rzym-Brescia. „Wyścig Tysiąca Mil” jest zdominowany przez klasyczne modele włoskich samochodów sportowych Alfa Romeo, Ferrari, Lancia i Maserati.
W okresie od 13 do 17 maja uczestnicy pokonają ponad 1600 kilometrów historycznego szlaku od Brescii do Rzymu i z powrotem. Podczas rajdu, Sixt odpowiedzialny będzie za indywidualne usługi transferowe dla wszystkich uczestników. W tym roku Sixt we współpracy z frimą Volkswagen zapewni ponad 100 luksusowych samochodów i minibusów do dyspozycji uczestników.

„Rajd Mille Miglia dostarcza niezapomnianych wrażeń. Każdy kto czerpie zabawę z jazdy, jest pasjonatem pięknych samochodów, dużych prędkości i uwielbia podziwiać malownicze krajobrazy na pewno nie będzie zawiedziony. Jestem dumna, że SIXT może uczestniczyć wspierać takie wydarzenia i jednocześnie stawać się częścią tego legendarnego wyścigu.” – mówi Regine Sixt Senior Vice President Sixt

W tegorocznym wyścigu „Mille Miglia” wśród zabytkowych samochodów Sixt wystartują między innymi: Mercedes Benz SL gull wing, Porsche 356 Speedster, a także Jaguar XK
i VW Typ 11.

Informacje o Sixt AG
Sixt AG, jest międzynarodowym dostawcą wysokiej jakości usług mobilnych. Firma powstała w 1912 roku. Obecnie posiada 3500 punktów usługowych w około 90 krajach. Sixt jest liderem na niemieckim i austriackim rynku, specjalizującym się w wynajmie samochodów i jedną z większych, niezależną od producentów firmą oferującą pełne usługi leasingowe. Grupa Sixt w roku 2007 odnotowała przychód rzędu 1,6 milliarda euro i zatrudnia ponad 2300 osób na całym świcie (nie licząc osób zatrudnionych u franczyzobiorców).

Informacje o Sixt Polska
Firma Sixt działa w Polsce od w 2000r. Operatorem licencji SIXT na Polskę jest firma EuroRent Sp. z o.o. Dzięki stałej współpracy z centralą SIXTa i jej oddziałami na wszystkich kontynentach polski oddział jest w stanie dostarczyć klientom pełną kompleksową usługę, zarówno w zakresie wynajmu krótko jak i długoterminowego. Oferta Sixt Polska skierowana jest do klienta indywidualnego oraz korporacyjnego.

Paweł Kacperek
Specjalista ds. Marketingu
SIXT rent a car Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.