Ericsson stworzy szerokopasmową sieć dla Wysp Owczych – Portal PR - 24PR
Ericsson stworzy szerokopasmową sieć dla Wysp Owczych

27.05.2009 Kategoria: INTERNET, Telekomunikacja. Autor: ipis

Ericsson podpisał ośmioletni kontrakt z największym operatorem Wysp Owczych, Faroese Telecom, dotyczący budowy i wdrożenia sieci WCDMA/HSPA obsługującej dwie częstotliwości – 2100 MHz i 900 MHz. Nowa sieć umożliwi firmie Faroese Telcom zapewnienie szybkich mobilnych usług szerokopasmowych abonentom na najbardziej oddalonych obszarach Wysp Owczych, a nawet na przybrzeżnych platformach na północnym Atlantyku.

W ramach tej umowy Ericsson będzie wyłącznym dostawcą kompleksowej radiowej sieci dostępowej WCDMA/HSPA oraz wspólnej sieci rdzeniowej GSM/WCDMA, stanowiącej platformę obu technologii. Rozszerzy również sieć GSM firmy Faroese Telecom, uaktualni jej oprogramowanie oraz zapewni szereg usług profesjonalnych, obejmujących projektowanie i wdrażanie sieci, integrację systemów sieci rdzeniowej i pomoc techniczną. Udostępnienie sieci w celach komercyjnych jest planowane na koniec lata 2009 r.

Sieć będzie oparta na technologii WCDMA/HSPA firmy Ericsson, obsługującej obie częstotliwości – 2100 MHz i 900 MHz, która umożliwi optymalizację jej zasięgu tak, aby objęła również abonentów na oddalonych obszarach. Rozwiązanie firmy Ericsson dla pasma 900 MHz rozszerza zasięg sieci dzięki wzmocnieniu sygnału radiowego na niższych częstotliwościach, co ułatwi dostarczanie szerokopasmowych usług mobilnych na terenach wiejskich oraz zapewni lepszy odbiór wewnątrz budynków w miastach.

Rozwiązanie HSPA firmy Ericsson przyspiesza transmisję danych dzięki wprowadzeniu znacznych rozszerzeń zarówno w łączach nadawczych (uplink), jak i odbiorczych (downlink). W rezultacie Faroese Telecom będzie mógł przesyłać dane w szerokopasmowych sieciach mobilnych z szybkością 21 Mb/s. Technologia ta zwiększa przepustowość sieci i skraca czas odpowiedzi, co przekłada się na większą interaktywność sieci.

„Wyspy Owcze są bardzo konkurencyjnym rynkiem. Aby osiągnąć sukces w tym regionie, potrzebujemy silnych i niezawodnych partnerów. Ericsson, lider w zakresie technologii HSPA, gwarantuje sprawne i solidne wdrożenie usług szybkiej transmisji danych w sieciach telefonii komórkowej, co umocni nas na pozycji największego krajowego operatora”. – powiedział Kristian Davidsen, prezes Faroese Telecom.

Lars Tofft, prezes firmy Ericsson Denmark, powiedział: „Umowa ta umacnia naszą partnerską współpracę z Faroese Telecom, która trwa już ponad 100 lat. Chętnie pomożemy tej firmie w osiągnięciu celu, jakim jest zapewnienie abonentom stałego dostępu do szerokopasmowej sieci bezprzewodowej w każdym zakątku Wysp Owczych”.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.