Nowa strefa finansowej rzeczywistości – Portal PR - 24PR
Nowa strefa finansowej rzeczywistości

06.05.2009 Kategoria: Finanse firmy. Autor: infopr

Na rynku usług finansowych w Polsce pojawił się nowy podmiot, Strefa Finansów. Co wyróżnia spółkę na tle konkurencji? Firma nie jest zależna kapitałowo od jakiejkolwiek instytucji prowadzącej działalność na rynku usług bankowo-ubezpieczeniowych w Polsce. Oznacza to, że doradcy spółki nie faworyzują oferty żadnej instytucji, a poszukują optymalnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb klientów indywidualnych oraz firm (sektor MSP).
Aktualnie, poza Warszawą, spółka posiada swoje przedstawicielstwa m.in. w Krakowie, Katowicach, Gdyni oraz Bielsku-Białej. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy zaplanowano uruchomienie oddziałów w największych miastach na terenie całej Polski.
Co proponuje Strefa Finansów?
Spółka oferuje klientom indywidualnym oraz firmom standardowe rozwiązania inwestycyjne jak i innowacyjne produkty finansowe. Oferta produktowa jest na bieżąco wzbogacana i dostosowywana do zmieniającej się sytuacji rynkowej. Dzięki temu Strefa Finansów proponuje kompleksowe usługi wykorzystujące najlepsze rozwiązania na rynku.
Strefa Finansów współpracuje z największymi instytucjami finansowymi w Polsce. Spółka specjalizuje się m.in. w nieodpłatnym pośrednictwie w pozyskiwaniu kredytów: gotówkowych, hipotecznych, inwestycyjnych, refinansowych i konsolidacyjnych. W jej ofercie znajdują się również produkty strukturyzowane, fundusze i portfele inwestycyjne, leasing oraz factoring.
Doradcy Strefy Finansów pomagają w dokonaniu wyboru optymalnego sposobu sfinansowania każdego projektu. Ich wsparcie polega, także na pomocy w skompletowaniu dokumentacji kredytowej, prowadzeniu negocjacji z bankiem oraz koordynacji całego procesu uruchomienia wypłaty kredytu.
Do powołania Strefy Finansów skłoniła nas analiza rynku usług finansowych w Polsce, który tak naprawdę nie służy klientowi – mówi Dariusz Wieloch, prezes zarządu Strefy Finansów. – Ten segment rynku zdominowały firmy, powiązane kapitałowo, ze spółkami z sektora bankowo-ubezpieczeniowego. Oznacza to, że konsultanci tych firm są jedynie przedstawicielami handlowymi instytucji z tego sektora i „doradzają” klientom zgodnie z wytycznymi korzystnymi dla swoich faktycznych mocodawców.
Doradcy Strefy Finansów dysponują najnowszymi rozwiązaniami, które wspomagają budowę lokat oraz planowanie finansów klienta. Jednym z nich jest Portfolio Manager – system zapewnia optymalną konstrukcję portfela inwestycyjnego, czyli maksymalną stopę zwrotu przy poziomie ryzyka nie wyższym, niż ten akceptowany przez klienta. Do tworzenia portfeli inwestycyjnych system wykorzystuje metodologię uhonorowanego Nagrodą Nobla Harry’ego Markowitz’a.
Kolejne udogodnienie stanowi Strefa Informacji. Jest to unikatowy system on-line dla doradców i klientów, pozwalający kontrolować zawartość portfela inwestycyjnego za pośrednictwem jednego portalu, bez względu na podmiot dostarczający poszczególne produkty wybrane przez klienta zgodnie z zasadą: „Jeden login i wszystkie informacje o kredytach i inwestycjach w jednym miejscu”.

Strefa Finansów jest kapitałowo powiązana z Supernova Fund (poprzednio Supernova Capital S.A.). Do najistotniejszych projektów inwestycyjnych Supernova Fund zrealizowanych w latach 2005-2008 (tylko projekty o wartości ponad 100 mln zł) należy zaliczyć m.in. pełną restrukturyzację i przejęcie kontroli zarządczej oraz właścicielskiej nad spółką Vistula S.A. a następnie Wólczanka S.A. oraz połączenie obu spółek, akwizycję spółek PPWK S.A. i EL2 Sp. z o.o, a także stworzenie grupy kapitałowej, do której zostały przyłączone spółki Neotel S.A. i Długie Rozmowy S.A. oraz przejęcie większościowego pakietu akcji w ScanMed Grupa Firm Medycznych.

BADOG PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.