Voo Voo i Haydamaky – Portal PR - 24PR
Voo Voo i Haydamaky

27.05.2009 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

4 czerwca na rynek trafi album Voo Voo i Haydamaky. Niezwykłe spotkanie muzycznego folku  i rocka, oryginalnych  brzmień i energetycznych dźwięków zespołów. Pierwszym singlem promującym album jest utwór „Wyszła młoda”. Wydawcami są Agora SA i Kiton Art.
Voo Voo i Haydamaky to prawdziwe historie i prawdziwie męskie śpiewanie. Muzycznie rzecz oparta jest głównie na repertuarze ukraińskim, czerpiącym w naturalny sposób z korzeni, skał i rytmów bałkańskich, ale również z bardzo pojemnej stylistyki rocka. Artyści pokazują to, co w ich muzyce jest najbardziej nośne – przywiązanie do tradycji, do muzyki źródła, połączone z  piekielną energią i wielką wyobraźnią. Ta muzyka jest również artystyczną reinterpretacją własnego doświadczenia i muzyki zachodniej. Voo Voo działa w tej konfiguracji jako rodzaj filtra, na którym buduje się emocjonalna gra Haydamaków. Należy jednak w tym miejscu dodać, że ta muzyka nie urosłaby do takiej formy, gdyby nie udział Voo Voo – jednego z najwszechstronniejszych polskich zespołów. A Voo Voo nie byłoby sobą, gdyby do takiego spotkania nie dorzuciło kilku „zdań od siebie”. To dzięki wrażliwości Mateusza Pospieszalskiego (producenta muzycznego tego zbioru, a także autora i kompozytora kilku pieśni) możemy śmiało mówić o jedności tworzywa muzycznego, a i niejednym zdumieniu.

Projekt ten ma również niebagatelny wydźwięk pozaartystyczny. Zwraca uwagę na naturalną potrzebę bliskości Polski i Ukrainy, ale i na mur na wspólnej granicy. „Jak dużo mamy do przejścia wielkich rzek?” – to doniosłe i aktualne pytanie, tak tradycyjnej, jak i współczesnej kultury.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.