802.11n w cenie 802.11g – Portal PR - 24PR
802.11n w cenie 802.11g

15.06.2009 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: ipis

xyxel_logo_130pxNBG-417N – bezprzewodowy router domowy N-lite od ZyXEL’a
ZyXEL wprowadza do sprzedaży nowy router bezprzewodowy 802.11n, dedykowany do zastosowań domowych. Urządzenie wyposażone zostało we wszystkie niezbędne funkcje bezpieczeństwa oraz gwarancji jakości usług multimedialnych. Producent zadbał jednak najbardziej o odpowiednio niską cenę: ZyXEL NBG-417N będzie dostępny w sprzedaży w cenie zarezerwowanej do tej pory dla urządzeń pracujących w standardzie 802.11b/g.

ZyXEL NBG-417N wyposażony został w sześć poziomów mocy wyjściowej, aby pozwolić użytkownikom dobrać moc tak, aby ograniczyć interferencję z pobliskimi punktami dostępowymi. Urządzenie jest kompatybilne ze standardem 802.11n i oferuje transfer danych do trzech razy szybszy od sieci 802.11g, zapewniając bardziej stabilną i niezawodną transmisję danych. Jednocześnie, NBG-417N jest wstecznie zgodny z istniejącymi sieciami 802.11b/g.

Urządzenie zostało wyposażone w technologię Wi-Fi Multimedia (WMM), automatycznie określającą priorytety dla różnych typów ruchu i optymalizującą transmisję dźwięku, obrazu wideo czy głosu przez sieci bezprzewodowe. W połączeniu z funkcjami gwarantowanej jakości usług (QoS), czyni to z NBG-417N model idealny do domowych zastosowań multimedialnych.

Nowy router ZyXEL’a posiada wbudowany przycisk Wi-Fi Protected Setup (WPS), maksymalnie uproszczający konfigurację bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Użytkownik może uwierzytelnić urządzenia w sieci przez naciśnięcie przycisku albo wpisanie automatycznie wygenerowanego kodu PIN. Aby zapewnić ścisłą ochronę bezprzewodowej transmisji danych, NBG-417N obsługuje 64- i 128-bitowy protokół WEP oraz protokoły WPA/WPA2, . Ponadto router jest wyposażony w funkcje zapory sieciowej ze stanową inspekcją pakietów (SPI), ochronę przed blokadą usług (DoS) oraz przepuszczanie ruchu VPN (IPSec, PPTP, L2TP).

ZyXEL NBG-417N wyposażony został w specjalny, oszczędzający energię WLAN Timer, wyłączający sieć bezprzewodową w wybranych przez użytkownika przedziałach czasowych. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest dodatkowe zabezpieczenie sieci, podczas gdy pozostaje ona nieużywana. WLAN Timer można ustawić zaledwie kilkoma kliknięciami przy pomocy wygodnego konfiguratora.

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży osobno, oraz w promocyjnym zestawie z kartą USB ZyXEL NWD-270N.

# # #

Firma ZyXEL powstała w roku 1989 na Tajwanie. Swoje działania dostosowuje do potrzeb dynamicznie rozwijającej się branży sieciowej. ZyXEL skupiał swoją uwagę kolejno na różnych typach produktów: od modemów, przez urządzenia ISDN i rutery w segmencie SOHO, aż po pełną gamę rozwiązań sieciowych dla szerokiej, dobrze zdefiniowanej bazy klientów, w tym dla dużych firm i operatorów usług sieciowych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.