Asus na podium producentów netbooków – Portal PR - 24PR
Asus na podium producentów netbooków

03.06.2009 Kategoria: EVENT, Komputery. Autor: ipis

okazje_infoZainteresowanie netbookami wzrosło w porównaniu z początkiem roku o 203% wykazują dane internetowej porównywarki cen Okazje.info. Małe komputery osobiste to jedne z najczęściej poszukiwanych produktów na rynku elektronicznym.

-W kwietniu w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych stron z kategorii komputery znalazły się 3 oferty netbooków. Dwa modele -ASUS Eee PC 1000H i HP 2133 FU346EA zajęły 3 i 5 miejsca wśród najpopularniejszych produktów w całej porównywarce – mówi Łukasz Bujakowski, PR&Marketing Assistant Okazje.info. -W maju model Asusa był najpopularniejszym produktem w naszym serwisie – dodaje.

Jak wynika z danych Okazje.info, wzrosło zainteresowanie nie tylko konkretnymi modelami, ale całą kategorią. W marcu i w kwietniu frazę „netbook” wpisywano w wyszukiwarkę dwa razy częściej niż na początku roku. Dla fraz: laptop i notebook wartość ta spadła odpowiednio o 24% i 16%.

Jednak z tradycyjnymi laptopami łączy netbooki dominacja określonych producentów. W obu przypadkach trzy firmy skupiły 80% zainteresowania klientów. Najchętniej oglądane były modele ASUS (52% netbooków, 31% laptopów), na dalszych pozycjach znalazły się: HP (25% i 13%) i Toshiba (10% i 23%). Począwszy od marca Toschiba systematycznie umacniała swoją trzecią pozycję. W maju zainteresowanie netbookami tej marki było wyższe o 6,5% niż na początku roku.

Na rosnące zainteresowanie netbookami ma bez wątpienia wpływ ich przystępna cena. Średnia cena netbooka to niecałe 1800 zł, a ponad połowa dostępnych ofert mieści się w przedziale 1000-1500 zł -mówi Łukasz Bujakowski.

źródło: okazje.info

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.