MakeFive.pl-wypowiedzi online – Portal PR - 24PR
MakeFive.pl-wypowiedzi online

07.06.2009 Kategoria: INTERNET. Autor: infopr

make5fiveMakeFive jest miejscem, w którym możesz wypowiadać się na interesujące Cię tematy.
Możesz tworzyć listy z interesującymi Cię tematami, jak również przeglądać te, które zostały stworzone przez innych użytkowników serwisu. Na każdej liście możesz głosować na odpowiedzi, tworząc w ten sposób swoje listy pięciu najlepszych… wszystkiego;) Możesz poruszać wszystkie, nawet najdziwniejsze tematy. Postaraj się jednak nie używać wulgaryzmów i pamiętać, żeby na zdjęciach kobiet można się było doszukać chociaż skrawków jakiegoś materiału;)Oddane przez Ciebie głosy porównywane są z głosami reszty społeczności. Na tej podstawie ustalane jest podobieństwo każdej pary użytkowników. Dzięki temu możesz poznać osoby, które mają najbardziej zbliżone zdanie do Twojego. Im więcej głosów oddasz, tym dokładniejsze będą porównania Twoich opinii do opinii innych użytkowników.
Po zalogowaniu i oddaniu kilku głosów przy avatarze każdego użytkownika, z którym głosowaliście na te same listy, pojawi się podobieństwo Waszych opinii określone w procentach. Klikając w tą wartość możesz przejść do strony, na której szczegółowo przedstawione będą Wasze opinie. Możesz tam dowiedzieć się i porównać w jakich tematach jesteście najbardziej zgodni, jak również czym się różnicie.

Swoją aktywność na MakeFive możesz zapisywać bezpośrednio na Twitterze. Wystarczy, że włączysz odpowiednią opcję w ustawieniach profilu, zalogujesz się na swoje konto na Twitterze i odblokujesz dostęp dla serwisu MakeFive_pl. Od tego momentu MakeFive będzie przesyłać na Twitter informację o listach i odpowiedziach, na których aktywnie uczestniczyłeś. W każdym momencie możesz wyłączyć tę opcję. Pamiętaj też, że na MakeFive nie podajesz swojego hasła do Twittera, więc jest to całkowicie bezpieczne.

Dodawanie list i odpowiedzi jest bardzo proste. Do odpowiedzi możesz dodawać zarówno filmy (YouTube, Vimeo i Wrzuta), jak również zdjęcia. Aby maksymalnie uprościć Ci przesyłanie nowych zdjęć, dodaliśmy opcję, dzięki której możesz przesłać nie tylko pliki, które masz u siebie na dysku. W serwisie dostępna jest również wyszukiwarka zdjęć na Google. Dzięki temu dodając odpowiedź możesz w prosty sposób wyszukać i wybrać odpowiednie zdjęcie. Będzie ono ściągnięte w pełnych rozmiarach i załączone do Twojej odpowiedzi.
Chcieliśmy też maksumalnie uprościć edycję profilu. Swój avatar (zdjęcie, które pokazuje się koło Twojego podpisu) możesz stworzyć ze zdjęcia dowolnej odpowiedzi. Wystarczy wejść w szczegóły odpowiedzi i wybrać odpowiednią opcję. Nastepnie będziesz mógł wyciąć fragment zdjęcia, z którego zrobiony zostanie Twój nowy avatar.

Jeśli spodoba Ci się na MakeFive możesz załączyć wybraną listę na swoim blogu czy stronie internetowej korzystając z kodu wyświetlanego przy każdej z list. Dostępny jest również kanał RSS z najnowszymi listami, a dla bardziej wymagających przygotowaliśmy specjalne API. Na razie dostępne są tam tylko podstawowe funkcjonalności (pobieranie list z określonych kategorii, tagów, szczegółów list i odpowiedzi, itp.), ale stopniowo będzie to rozwijane. Jeśli już teraz przydała by Ci się jakaś nowa funkcjonalność w API, to napisz do nas. Na pewno da się to zrobić.

Dostępne są również opcje typowo społecznościowe. Możesz zapraszać nowych znajomych zarówno do MakeFive, jak i innych użytkowników serwisu do listy swoich znajomych. Dzięki temu zobaczysz, kto z nich ma najbardziej zbliżone do Ciebie opinie. Możesz też dodawać zdjęcia do swojej galerii, pisać wiadomości do innych użytkowników i rozmawiać na forum dyskusyjnym.

Planujemy wprowadzić również regulane konkursy. Do czasu wyjścia serwisu z fazy beta opcja ta jest zablokowana, ale niebawem na pewno wystartuje pierwszy konkurs. Każda Twoja aktywność będzie punktowana, a suma punktów z danego okresu czasu będzie decydowała o miejscu, które zajmiesz i nagrodzie, którą będziesz miał możliwość wygrać.

Zanim wystartują pierwsze konkursy musimy mieć pewność, że wszystko działa prawidłowo. MakeFive jest startupem na bardzo wczesnym etapie, zatem nawet nie łudzimy się, że absolutnie wszystko działa tak, jakbyśmy tego chcieli. Mówią, że „zawsze jest jeszcze jeden bład… zawsze”;) Stąd właśnie wielka prośba do Ciebie – Jeśli natrafisz na jakiś błąd, niespodziewane zachowanie serwisu, albo jeśli masz po prostu jakiś ciekawy pomysł, który dobrze było by wprowadzić, to napisz do nas. Specjalnie do tego celu w prawej części strony przygotowaliśmy link „Zgłoś bład”. Pisz do nas też ze swoimi uwagami i odczuciami dotyczącymi serwisu. Każda opinia (a szczególnie ta krytyczna) bardzo się przyda.

MakeFive.pl

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.