Michelin obchodzi 120 urodziny – Portal PR - 24PR
Michelin obchodzi 120 urodziny

08.06.2009 Kategoria: EVENT, MOTO. Autor: ipis

michelin120 lat temu we Francji powstała Firma Michelin – producent opon, przewodników i map. Bibendum, który towarzyszy Michelin od początku istnienia, jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli na świecie.
Z okazji jubileuszu w muzeum L’Aventure Michelin, w głównej siedzibie firmy
w Clermont-Ferrand oglądać można wystawę prezentującą najważniejsze osiągnięcia firmy oraz jej plany na przyszłość.

„Twórcy firmy – bracia André oraz Edouard Michelin – postawili sobie za cel ułatwianie
i uprzyjemnianie podróżowania. Wizja założycieli, która zawarta jest w haśle – “Michelin – lepsza droga do postępu” – wyznacza do dziś kierunek rozwoju firmy.” – powiedziała Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska.

Clermont-Ferrand – miejsce, gdzie wszystko się zaczęło
W 1889 roku, firma Michelin zatrudniała 50 pracowników i zlokalizowana była na 12 hektarach we francuskim Clermont-Ferrand. Dwa lata później, wyprodukowano pierwszą oponę – rowerową, otwierając tym samym pierwszy rozdział w pełnej sukcesów historii firmy.
Michelin od początku nie ograniczał się tylko do produkcji opon – w 1900 roku opublikowano pierwszy, darmowy Czerwony Przewodnik Michelin. Książeczka stanowiła źródło informacji dotyczących użytkowania samochodu i opon oraz była pionierem nowoczesnej turystyki – zawierała szereg praktycznych rad dla podróżujących. Z czasem, kolekcja przewodników zaczęła się rozszerzać, a na rynku pojawiły się także mapy i plany miast.

2009 rok – 118 tysięcy pracowników w 170 krajach
Dziś, po 120 latach odkąd po raz pierwszy zabrzmiała fabryczna syrena w Clermont-Ferrand, Michelin jest wiodącym światowym producentem opon i zatrudnia 118 tysięcy pracowników
w 170 krajach. Bibendum, który towarzyszy Michelin od początku istnienia, jest jednym
z najlepiej rozpoznawalnych symboli na świecie.

120 lat po założeniu firmy, Michelin nadal jest wiodącym producentem, nie tylko ogumienia, ale również map i przewodników. Dzięki innowacyjnym technologiom opony Michelin pozwalają chronić środowisko naturalne. Słynne wydawnictwa Michelin stały się dostępne nie tylko w formie papierowej, ale także elektronicznej. Aplikacja Michelin Guide Restaurants do telefonów iPhone pozwala szybko znaleźć najlepsze restauracje w okolicy, a strona viamichelin.pl łączy funkcję mapy, przewodnika, wyszukiwarki najlepszych tras oraz bazy hoteli i restauracji.

Muzeum L’Aventure – wielka przygoda, która trwa do dziś
Muzeum L’Aventure Michelin opisuje drogę, jaką podjęli 120 lat temu wizjonerscy bracia André oraz Edouard Michelin. Wiele eksponatów kolekcji Michelin Heritage jest pokazywanych publicznie po raz pierwszy. Interaktywna część wystawy wzbogacona jest
o nośniki multimedialne prezentujące odważne wizje na przyszłość.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów – osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna
w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach. http://michelin.pl.

źródło: Michelin

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.