Portal Columbus zakończył fazę weryfikacji rynkowej – Portal PR - 24PR
Portal Columbus zakończył fazę weryfikacji rynkowej

02.07.2009 Kategoria: Kariera. Autor: ipis

P1Portal Columbus to zainicjowany przez Komisję Europejską projekt marketplace ze szkoleniami e-learning, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu eTEN. Trwał 18 miesięcy (od stycznia 2008 do końca czerwca 2009), a w jego rezultacie zostało przeprowadzone pilotażowe uruchomienie portalu.

Przez cały czas jego trwania były zbierane istotne informacje dotyczące potrzeb i wymagań rynkowych w stosunku do innowacji, jaką jest dzielenie się wiedzą w ramach całej Europy w postaci profesjonalnych i amatorskich szkoleń e-learningowych. Projekt Columbus Portal zrealizowało konsorcjum europejskich firm e-learningowych z Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii oraz uczelni niemieckich. Stronę polską reprezentowała Estakada.pl – odpowiadająca za największą część projektu – pilotażowe uruchomienie portalu.

Przeprowadzony w 3 krajach projekt kończy tzw. etap pilotażu. – W ramach pilotażu Portalu Columbus skorzystało ze szkoleń ponad 750 uczestników – informuje dr Krzysztof Hejduk z Estakada.pl. Portal oferuje zarówno szkolenia hobbystyczne, jak i przygotowane przez firmy profesjonalnie zajmujące się produkcją szkoleń e-learningowych. Szkolenia profesjonalne w jednym z trzech języków: angielskim, niemieckim i polskim, obejmowały różnorodną tematykę – począwszy od umiejętności zarządzania, przez naukę obsługi programów komputerowych, kończąc na ciekawostkach związanych np. z nanotechnologiami czy profesjonalną obróbką zdjęć. Na portalu znalazło się ponad 30 krótkich szkoleń hobbystycznych oraz 90 w większości wielomodułowych kursów profesjonalnych. – Planujemy dalszy rozwój portalu Columbus. Zamysłem jest wypracowanie takiego rozwiązania dla e-learningu jak YouTube dla multimediów” – podsumowuje dr Hejduk. Z portalu w obecnym kształcie można jeszcze korzystać w najbliższych miesiącach.

Więcej informacji:
www.columbus-portal.pl
columbus@estakada.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.