Szwedzkie konie na start! – Portal PR - 24PR
Szwedzkie konie na start!

27.07.2009 Kategoria: Rozrywka, Sport. Autor: ipis

klusakiJuż w najbliższą środę odbędą się kolejne wyścigi kłusaków na torze Solvalla w Sztokholmie. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć w wybranych punktach Totolotka w całej Polsce. Atmosferę podgrzewa fakt, że pula na wygrane I stopnia w zakładach na te wyścigi to aż 4,7 miliona złotych!

W Stanach Zjednoczonych i w Europie Zachodniej wyścigi kłusaków są równie chętnie oglądane i dopingowane jak wyścigi koni pełnej krwi angielskiej. W tych wyścigach konie zaprzęgnięte są do specjalnych dwukołowych wózków zwanych sulkami, a poruszać się mogą wyłącznie szybkim kłusem (za przejście w galop grozi dyskwalifikacja).

Wyścigi kłusaków na torach w Szwecji są bardzo popularne, a zakłady V64 i V75 to jedne z najbardziej prestiżowych spotkań. To emocjonujące zawody, które mają liczną rzeszę fanów na całym świecie – powiedział Hubert Doria Dernałowicz, znawca kłusaków, który przez wiele lat trenował zawodowe konie w Szwecji. Kłusaki to niesamowite zwierzęta, które rozwijają ogromne prędkości na torze – dobry kłusak może osiągnąć prędkość przekraczającą 60 km/h. Widok takiego konia w pełnym pędzie zapiera dech w piersiach. Uważam, że ta dyscyplina ma dużą szansę zyskać na popularności również w Polsce – dodał.

Lista punktów Totolotka, w których można obejrzeć transmisję z wyścigów znajduje się na stronie: http://totolotek.pl/totolotek/aktualnosci/4572/. Wyścigi rozpoczną się w środę, 29 lipca 2009 roku o godzinie 18:30.

Wyścigi odbywają się także w soboty i niedziele. Weekendowe zawody komentuje właśnie Hubert Doria Dernałowicz, który opowiada o wyścigach i zasadach poszczególnych zakładów.

***

Totolotek S.A. jest organizatorem zakładów wzajemnych w Polsce od 1992 roku i dysponuje obecnie największą siecią placówek, liczącą blisko 500 punktów w całym kraju. Głównymi produktami firmy są zakłady bukmacherskie Toto-Mix, zakłady sportowe Toto-Liga, Toto-Gol oraz zakłady konne Toto-Lotek na gonitwy odbywające się na torach polskich oraz w Szwecji – te oferowane są w międzynarodowej puli 13 krajów.

Od 2008, w ramach programu lojalnościowego Liga Mix’u, Totolotek S.A oferuje także możliwość typowania wyników przez Internet. Większościowym udziałowcem spółki od 2005 roku jest międzynarodowa grupa INTRALOT.

źródło: TOTOLOTEK SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.