BLACK RED WHITE SA wprowadziła rozwiązanie serwerowe HP – Portal PR - 24PR
BLACK RED WHITE SA wprowadziła rozwiązanie serwerowe HP

26.08.2009 Kategoria: Systemy IT. Autor: ipis

T1BLACK RED WHITE SA – jeden z największych w Polsce producentów i dystrybutorów klasycznych oraz nowoczesnych mebli mieszkaniowych, a także artykułów wyposażenia wnętrz – wprowadziła najnowsze rozwiązanie serwerowe HP szóstej generacji. Serwery HP ProLiant BL460c G6 zwiększą wydajność systemów informatycznych spółki i wspomogą przepływ informacji w ramach firmy. Rozwiązanie zostanie wykorzystane do obsługi bazy danych SQL.

„Wybraliśmy serwer HP poszukując wydajnej i niezawodnej platformy do prowadzenia biznesu. Nie ukrywamy, że – jako spółka dominująca w Grupie o rozbudowanym zasięgu funkcjonowania i złożonym charakterze struktury wewnętrznej – przywiązujemy olbrzymią wagę do bezpieczeństwa danych przy jednoczesnym zachowaniu optymalizacji kosztów. Zdecydowaliśmy się na serwer HP ProLiant BL460c G6 przede wszystkim ze względu na jego wyjątkowo funkcjonalne wyposażenie standardowe. Jeżeli rozwiązanie sprawdzi się, być może w przyszłości przeniesiemy całe nasze obecne środowisko wirtualne na serwery tej generacji – powiedział Roman Lorens, wiceprezes zarządu BLACK RED WHITE SA.

BLACK RED WHITE SA systematycznie dokonuje inwestycji w nowoczesne technologie. W celu wsparcia procesu zarządzania przedsiębiorstwem oraz obsługi centrum logistycznego spółka wdrożyła nowoczesny system informatyczny klasy ERP. Oprogramowanie to zapewniło firmie pełną kontrolę nad realizacją zamówienia na każdym jego etapie, poprawę jakości dostaw, optymalizację zapasów magazynowych oraz czas dostawy. Czynniki te są bardzo istotne przy systematycznie wzrastającym udziale sprzedaży mebli kuchennych w całkowitej sprzedaży asortymentu przez BLACK RED WHITE SA.

______
Informacje dodatkowe o Grupie Black Red White:
Grupa Black Red White to prowadzący działalność w Polsce i za granicą holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Grupa jest liderem – pod względem wartości sprzedaży – wśród producentów mebli skrzyniowych w kraju oraz liczącym się w Europie i na świecie wytwórcą mebli kuchennych. Udział Grupy Black Red White w sprzedaży na polskim rynku meblarskim sięga około 20%.

W skład Grupy wchodzi BLACK RED WHITE SA i 19 spółek zależnych, w tym 8 podmiotów zagranicznych zlokalizowanych na Ukrainie, Białorusi, Słowacji i w Rosji. Działalność produkcyjna na rzecz Black Red White prowadzona jest w 20 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz w kilku spółkach działających za granicą.

Grupa Black Red White lokuje około 30% swojej sprzedaży za granicą. Asortyment Grupy dostępny jest, poza rynkiem polskim, w ponad 50 krajach świata m.in.: Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, Łotwie, Litwie, Ukrainie, Kazachstanie, Grecji, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA oraz Kanadzie.

Krajowa sprzedaż hurtowa prowadzona jest w oparciu o 10 hurtowni własnych i 3 przedstawicielskie oraz magazyny regionalne o łącznej powierzchni 257,5 tys. m2. Podobna strategia w zakresie handlu hurtowego realizowana jest na rynkach zagranicznych. Grupa posiada 7 hurtowni własnych na Ukrainie oraz kilka hurtowni przedstawicielskich w Rosji. Systematycznie rozwijana jest obecność Black Red White w Środkowej i Południowej Europie, gdzie firma posiada własne hurtownie na terenie Białorusi, jak również kilkanaście magazynów i hurtowni przedstawicielskich zlokalizowanych w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Bułgarii, Rumunii, Bośni i Grecji.

Grupa Black Red White dysponuje znakomicie zaplanowaną i zorganizowaną siecią około 2000 punktów sprzedaży, z czego niemal połowa to salony poza granicami kraju. Krajowa sprzedaż detaliczna mebli i artykułów wyposażenia wnętrz Black Red White jest prowadzona i rozwijana – poza punktami partnerskimi – za pośrednictwem sieci salonów własnych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Aktualnie liczy ona 44 salony, w tym 9 salonów wielkopowierzchniowych we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Zabrzu, Będzinie, Chorzowie, Łodzi, Bydgoszczy i Poznaniu.

Dominującą pozycję w Grupie Black Red White zajmuje spółka BLACK RED WHITE SA. Pełni ona nadzór właścicielski nad podmiotami zależnymi oraz sprawuje funkcję koordynującą w zakresie zakupów, produkcji i sprzedaży prowadzonych przez spółki należące do Grupy.
Na rzecz Grupy Black Red White – w spółkach zależnych oraz w spółkach współpracujących z Grupą i świadczących dla niej usługi – pracuje łącznie ponad 14,5 tys. pracowników.

Oferta Grupy Black Red White obejmuje następujące grupy produktowe:
1. Meble pokojowe:
• Meble systemowe (systemy modułowe), np.: Affi, Re-set, Elippe, Doors
• Kolekcje klasyczne, np. Orland, Yoko, Kent
• Komplety pokojowe, np.: Junior, Adaś, Twist, Izolda
2. Meble kuchenne:
• Meble o stylistyce nowoczesnej, np.: Savana, Play, Twin, Galleo, Diona, 35th Avenue, Milk Street, Norde
• Meble o stylistyce klasycznej, np.: Imperor XXII Łaskawy, Troniusz XXV, Saga, Rubia, Camello
• Meble sprzedawane w kompletach, np. „Nika”
• Akcesoria kuchenne: wkłady i organizery do szuflad, kosze cargo, półki obrotowe, półki szklane, deski do krojenia oraz kolumny meblowe.
3. Krzesła i stoły – 40 modeli krzeseł oraz niemal 30 modeli stołów:
• Stoły – rozkładane i nierozkładalne
• Krzesła – tapicerowane siedzisko i oparcie oraz tapicerowane tylko siedzisko
• Fotele – obrotowe gabinetowe oraz fotele stacjonarne.
4. Meble tapicerowane:
• Komplety wypoczynkowe
• Łóżka tapicerowane o różnej szerokości
• Zestawy narożne
• Sofy
• Wersalki
• Tapczany dziecięce i młodzieżowe
• Fotele i pufy
• Meble skórzane
• Meble rattanowe.
5. Produkty wyposażenia wnętrz w działach asortymentowych: meble, tekstylia, kuchnia, oświetlenie, dekoracje, garderoba, jadalnia czy dywany.
Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie www.brw.com.pl

źródło: GENESIS PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.