Akredytacja ICANN a jakość obsługi domen – Portal PR - 24PR
Akredytacja ICANN a jakość obsługi domen

02.09.2009 Kategoria: INTERNET. Autor: ipis

T5Firmy kreując swój wizerunek często chwalą się różnymi certyfikatami, nagrodami – istotne jest pytanie, jaki wymierny wpływ mają one na jakość usług i produktów oferowanych przez te firmy. Czy warto podczas wyboru rejestratora kierować się posiadanymi przez niego certyfikatami, akredytacjami?

Na polskim rynku rejestracji domen niedawno pojawił się pierwszy rejestrator domen, który przeszedł proces akredytacyjny ICANN. Niezmiernie ważna jest informacja, że akredytacja ma realny wpływ na jakość obsługi domen przez firmę NetArt, która uzyskała akredytację. Uzyskanie akredytacji poprzedzone jest sprawdzeniem stabilności finansowej firmy. Każdy akredytowany rejestrator musi wykupić ubezpieczenie warte milion dolarów. Firma musi także przedstawić raport rynkowy, pokazujący rozwój rynku rejestracji domen TLD w danym kraju, jego wielkość i trendy rozwoju. W biznesplanie przesłanym do ICANN, firma musi wskazać jaką pozycję zajmuje na rynku, a także wskazać na plany rozwoju firmy oraz planowaną strategię sprzedaży usług. Wszystkie dokumenty są sprawdzane przez ICANN, weryfikowana jest ich prawdziwość. Cała procedura trwa co najmniej kilka miesięcy, a w przypadku niektórych firm starania trwają nawet kilka lat.
Firma musi przejść serię testów u operatorów poszczególnych domen. Konieczne jest również dostosowanie systemu rejestracji usług do potrzeb współpracy ze światowymi operatorami. Także to wpływa na podwyższenie jakości usług świadczonych przez akredytowanego rejestratora. Jedyną polską firmą, która przeszłą proces akredytacyjny jest NetArt. Domeny rejestrowane przez firmę, będą rejestrowane przez polski podmiot. Daje to bezpieczeństwo prawne Abonentom usług. Dotychczas w kwestiach spornych dot. domen globalnych rozstrzygał sąd kraju, w którym mieściła się siedziba firmy pośredniczącej w rejestracji. Jeśli sprawa dotyczy domeny zarejestrowanej za pośrednictwem firmy mającej siedzibę za granicami Polski, dochodzenie roszczeń może być dość kłopotliwe i kosztowne. Dzięki temu uzyskanie akredytacji ICANN jest wymiernym potwierdzeniem wysokiej jakości usług.

Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt (serwis nazwa.pl)

O firmie:
NetArt istnieje od 1997 roku zapewniając kompleksową obsługę Klientów w zakresie rejestracji domen internetowych, hostingu oraz tworzenia Stron WWW. Liczba 500 tys. obsługiwanych domen daje firmie NetArt niekwestionowaną pozycję lidera polskiego rynku rejestracji domen i usług hostingowych. Przekłada się to na około 30% udział w rynku komercyjnych usług internetowych w Polsce i ponad 300 tys. obsługiwanych Klientów.

źródło: NetArt

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.