Łazienka dobrze umeblowana. – Portal PR - 24PR
Łazienka dobrze umeblowana.

01.09.2009 Kategoria: Dom i ogród. Autor: infopr

lazienkowe_Meble łazienkowe marek Artvillano i Anderstil.
Wiele napisano już o łazience, jej funkcjonalności, kolorystyce i wyposażeniu. Ogólny zarys wymarzonej łazienki każdy z nas ma w głowie, jednak gdy zabieramy się do oceny konkretnych potrzeb związanych z miejscem na kosmetyki, ręczniki, detergenty czy suszarkę, sprawa znacznie się komplikuje. Może warto skorzystać z gotowych
i ciekawych rozwiązań aranżacyjnych w ofercie Artvillano i Anderstil?

Po pierwsze – czego naprawdę potrzeba w łazience
Ważnym etapem planowania przestrzeni łazienkowej jest ucziwe odpowiedzenie sobie na pytanie – co musi w łazience pozostać, a co można z powododzeniem umieścić
w innych pomieszczeniach. To ogólna zasada, która nie odnosi się jedynie do małych łazienek; o ile jest taka możliwość, także większą łazienkę warto „odciążyć” z wybranych elementów, aby w pełni uwypuklić jej walory estetyczne.
Dobrym przykładem na przełamanie schematu jest umieszczenie pralki w kuchni
lub instalacja prysznica w ubikacji – rzecz możliwa czasem tylko przy niewielkim powiększeniu tego pomieszczenia. W ten sposób domownicy mogą równocześnie skorzystać z wanny i prysznica – poranny tłok w łazience rozładowany!
Warto przeanalizować także, czy artykuły chemiczne, kubły i szczotki muszą być składowane w łazience – można na nie przeznaczyć miejsce w kuchni, przedpokoju
lub balkonie.

Po drugie – wszystko pod ręką
Dopiero odpowiedziawszy sobie na pytanie, co naprawdę powinno znaleźć miejsce w łazience, przechodzimy do wyboru mebli łazienkowych. Podstawowa zasada – codzienne drobiazgi maja być pod ręką, skoncentrowane wokół lustra i umywalki, umiejscowione intuicyjnie.
Marka Anderstil ma w ofercie wiele rozwiązań spełniających ten warunek. Zestaw z wodoodpornego drewna (Anderstil ML-056) jest ciekawym przykładem na niesztampowe zagospodarowanie miesca nad blatem i umywalką. Zarówno lustro, jak i umywalka, umieszczone niesymetrycznie w stosunku do blatu szafki, zajmują lewą połowę obszaru całości kompletu. Prawa strona zbalansowana jest ciekawą, pięciokomorową szafką o „mozaikowym” układzie, podkreślonym poziomym i pionowym ułożeniem słojów okleiny. Całość zajmuje niewiele więcej miejsca niż tradycyjny układ szafek, natomiast daje dużo więcej osłonietej przestrzeni na wszystkie drobiazgi łazienkowe, których nie chcemy zostawiać na widoku.

W każdej łazience sprawdzaja się szafki podwieszane, które oprócz miejsca osłoniętego drzwiczkami oferują całkiem sporą przestrzeń na blacie. Zależnie od naszych upodobań, możemy wykorzystać ją na dużą umywalkę, po bokach której zostaje dużo miejsca na przybory toaletowe, lub wygospodarować miejsce na blacie poprzez zainstalowanie mniejszej umywalki nablatowej.
Przykładem pierwszego z opisanych rozwiązań jest zestaw meblowy marki Anderstil ML-096, który oferuje szafkęo szerokości aż 1 metra, w zestawie z umywalką ceramiczną o tej samej szerokości i niemal tak samo dużym lustrem (90 cm)! Wykończenie boków lustra drewnem bambusowym, z którego wykonana jest także szafka oraz półka pod lustrem, daje niezwykle ciekawy efekt. Osobno montowana pojedyncza półeczka uzupełnia całość oraz daje dodatkowe miejsce na kosmetyki w łazience.

Jeśli zdecydujemy się na umywalkę nablatową, warto zadbać o to, żeby meble były dobrej jakości oraz wykonane z ładnego drewna, ponieważ drewniany blat kontrastujący z bielą umywalki bardzo zwraca uwagę – ślady używania czy zniszczenia będą natychmiast zauważalne.

Duża i mała
Mając do dyspozycji obszerną łazienkę można pozwolić sobie na pewne „marnotrawstwo” przestrzeni, ale to także należy robić z głową. Zbyt duże odległości między sanitariatami, umywalką czy haczykami na ręczniki nie są praktyczne, ponadto pozostawienie obszarów niezagospodarowanych odbiera łazience przytulność, która w tym niezwykle prywatnym obszarze domu jest konieczna.

Pustą ścianę możemy zagospodarować większym niż standardowe lustrem, najlepiej bez żadnych obramowań, co sprawia, że lustro będzie wydawało się większe i „cięższe” niż w rzeczywistości.
Można też pozwolić sobie na wyjątkowo długi blat – taki jak w zestawie meblowym Artvillano ML-048. Szafki w układzie poziomym dają wyjatkowo dużą powierzchnię blatu, na którym gustownie zaprezentuje się umywalka nablatowa oraz dowolny element dekoracyjny. Obok dominującego lustra można zawiesić na ścianie lekkie geometryczne półki – idealne na kosmetyki stojące.
Inne zadania stawia przed nami mała łazienka, gdzie liczy się dosłownie każdy centymetr. Dlatego też bardzo praktyczny wydaje się pomysł, aby zagospodarować miejsce także nad toaletą. Zazwyczaj przestrzeń ta pozostaje pusta, nie wiesza się tam szafek, a ewentualna murowana półeczka wynikająca z obudowy geberitu pozwala na postawienie zaledwie kilku rzeczy.
Nietypowe rozwiązanie na zabudowanie tej strefy odnaleźć można w ofercie Artvillano w zestawie lekkich fantazyjnych mebli – Artvillano ML-046 i Artvillano ML-043. Stojąca szafka z obudową na toaletę Artvillano ML-046 zbudowana jest z drewna wodoodpornego, pomalowanego na kolor biały i komponuje się z zestawem mebli łazienkowych Artvillano ML-043.
Szafka z obudową na toaletę ma tę niezaprzeczalną zaletę, że – zajmując niewiele więcej miejsca niż sama muszla, daje możliwość pełnego wykorzystania pionowej przestrzeni ponad nią. Drzwiczki osłaniają wszystkie drobiazgi, które tym samym nie stwarzają wrażenia bałaganu porzucone w przypadkowych miejscach.
Łazienka, pomimo tego, iż to nasz najbardziej prywatny teren
w mieszkaniu, nie powinna stać się składowiskiem przypadkowych przedmiotów. Przy odrobinie starań może stać się kolejnym pokojem
w naszym domu, gustowniei przemyślanie urządzonym.
Docenią to z pewnością sami domownicy, a także ich goście.

Opis produktów:
· Meble łazienkowe Anderstil ML-056
Meble wykonane z drewna, lakierowane, wodoodporne.
W skład zestawu wchodzą:
§ szafka podumywalkowa wisząca: 1300 x 420 x 450 mm
§ szafka wisząca: 420 x 180 x 800 mm
§ druga szafka wisząca: 420 x 180 x 1200 mm
§ półka: 870 x 120 x 45 mm
§ umywalka ceramiczna z odpływem (bez kranu): 720 x 380 x 120 mm
§ lustro: 870 x 600 x 65 mm
§ cena: 4 899 zł (brutto)

· Meble łazienkowe Anderstil ML-096
Eleganckie meble łazienkowe, wykonane z drewna bambusowego w kolorze jasny brąz. Meble są lakierowane, odpornych na wilgoć i zarysowania.
W skład kompletu wchodzą:
§ szafka podumywalkowa podwieszana: 1000 x 460 x 400 mm
§ umywalka ceramiczna (bez kranu): 1000 x 460 x 180 mm
§ lustro: 900 x 650 mm
§ półka: 760 x 120 mm
§ cena: 2 467 zł (brutto)w

· Meble łazienkowe Artvillano ML-048
Meble wykonane z drewna, lakierowane, wodoodporne.
W skład zestawu wchodzą:
§ szafka podumywalkowa wisząca, uchwyty ze stali nierdzewnej: 1300 x 490 x 450 mm
§ szafka wisząca: 500 x 500 x 150 mm
§ półka: 500 x 200 x 120 mm
§ umywalka ceramiczna z odpływem (bez kranu): 710 x 440 x 150 mm
§ lustro: 1100 x 500 x 5 mm
§ cena: 2 790 zł (brutto)

· Meble łazienkowe Artvillano ML-046
Meble wykonane z drewna, lakierowane, wodoodporne.
Szafka składa się z dwóch części:
§ szafka dolna obudowująca toaletę
§ szafka górna
§ Wymiar łączny: 600 x 240 x 1800 mm
§ 1700 zł (brutto)

· Meble łazienkowe Artvillano ML-043
Meble wykonane z drewna, lakierowane, wodoodporne.
W skład zestawu wchodzą:
§ szafka podumywalkowa wisząca: 800 x 470 x 420 mm
§ szafka wisząca: 320 x 1200 x 180 mm
§ umywalka ceramiczna z odpływem (bez kranu): 600 x 380 x 160 mm
§ lustro: 800 x 550 mm
§ 2 890 zł (brutto)

W portfolio marek Artvillano i Anderstil znajdują się: meble łazienkowe, ceramika, wanny, kabiny, prysznicowe, armatura, akcesoria wyposażeniowe. Właścicielem marek jest firma Agromaks.
Boutique PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.