Locatelo.com wprowadza nowe lokalizatory dla aktywnych – Portal PR - 24PR
Locatelo.com wprowadza nowe lokalizatory dla aktywnych

19.10.2009 Kategoria: INTERNET, turystyka. Autor: ipis

locateloLocatelo.com, serwis lokalizacyjny dedykowany bezpieczeństwu, wprowadza nowy, wygodny lokalizator Laipac S-911 Bracelet Locator. Oferowane urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas, a nie chcą ograniczać swobody ruchów dodatkowym sprzętem.

Locatelo.com to pionierskie rozwiązanie które łączy funkcjonalność systemu bezpieczeństwa z możliwościami serwisu społecznościowego. Dzięki tworzeniu grup użytkowników, możemy wspólnie ze znajomymi dzielić pasje i zainteresowania. Korzystając z serwisu możemy czuć się bezpiecznie uprawiając swoje ulubione sporty.

Locatelo.com jest bardzo użyteczne także dla służb ratowniczych, które za pomocą szybkiej lokalizacji poszkodowanego mogą skutecznie i sprawnie udzielić niezbędnej pomocy. Serwis staje się interesującym narzędziem również dla firm oraz instytucji, które zamierzają zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników jak i mienia.

Laipac S-911 Bracelet Locator jest lokalizatorem osobistym wykonanym w formie zegarka zakładanego na przegub ręki. Urządzenie posiada wbudowany moduł GPS (przygotowany do pracy w trybie AGPS) oraz czterozakresowy moduł GSM wykorzystywany dla komunikacji głosowej oraz transferu danych.
Lokalizator ten zapewnia m. in. możliwość automatycznego raportowania aktualnej pozycji użytkownika, sprawdzenie aktualnej daty, czasu, pozycji, prędkości oraz kursu wg którego się przemieszcza użytkownik. Urządzenie umożliwia również nawiązywanie i odbieranie połączeń głosowych.
Jedną z ważniejszych funkcji lokalizatora jest przycisk SOS, umożliwiający natychmiastowe wezwanie pomocy.
Lokalizator zapewnia również uruchomienie sprzętowego geo-fence (niezależnie od obszarów geo-fence używanych w systemie www.locatelo.com), który pracuje lokalnie w urządzeniu informując użytkownika o przekroczeniu wybranego obszaru.
S-911 BL może również pracować jako rejestrator danych podróży – w jego pamięci zapisać można automatycznie do 15000 punktów. Urządzenie posiada listę kontaktów (do 10 wpisów) dzięki której możliwe jest nawiązanie połączenia głosowego. Możliwy jest również odbiór przychodzących połączeń głosowych. Rozmowę prowadzić można z wykorzystaniem wbudowanego mikrofonu oraz głośnika
Laipac Bracelet posiada wodoszczelną i wstrząsoodporną obudowę, możliwość pracy w zakresie temperatur od -25° do 65 °C, oraz czas pracy bez ładowania baterii do 48 godzin.

„Serwis Locatelo.com stawia na rozwój nowych funkcji i rozbudowę oferty lokalizatorów otwierając przed swoimi użytkownikami nowe możliwości – To sprawia, że Locatelo.com stwarza szerokie spectrum możliwości jego zastosowań. Może zostać wykorzystane przez amatorów sportów ekstremalnych lub sportów w których informacja gdzie aktualnie się znajdujemy jest ważna dla naszego bezpieczeństwa np. wspinaczka górska, paralotniarstwo, sporty zimowe.– mówi Krzysztof Grzegorczyk, Prezes Locatelo.com sp. z o.o. – Serwis był testowany latem w szkółkach sportów wodnych, a użytkownicy dzięki naszemu porozumieniu z sopockim WOPR, byli bezpośrednio monitorowani przez ratowników sopockiego WOPR”.
image001
We wrześniu uczestnicy IX Mistrzostw Polski w Paralotniarstwie PPG korzystali z serwisu Locatelo.com testując jedno z oferowanych urządzeń.

„Dzięki testowanemu lokalizatorowi mieliśmy możliwość obserwowania pozycji pilotów podczas IX zawodów Paralotniarskich PPG – mówi Kamil Antkowiak, organizator i dyrektor zawodów. Niezawodność rozwiązania jest bardzo przydatna do sędziowania w konkurencjach nawigacyjnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie z bardzo dużą dokładnością określić pozycję zawodników i dodatkowo mamy możliwość skonfrontowania obliczeń zawodników z ich rzeczywistą pozycją. Bardzo ważną cechą rozwiązania Locatelo.com jest możliwość wezwania pomocy poprzez przycisk SOS. Dzięki temu wiemy, który z naszych zawodników potrzebuje pomocy oraz w bardzo szybkim czasie jesteśmy w stanie do niego dotrzeć. Nowy lokalizator w formie bransolety, będzie na pewno wygodniejszym rozwiązaniem dla osób potrzebujących rozwiązań łatwo dostępnych, nie ograniczających swobody ruchów.

Więcej informacji na www.locatelo.com
Locatelo.com to innowacyjny sposób kontaktu oraz dbania o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Połączenie technologii GPS, GSM oraz Internetu umożliwiło stworzenie platformy, która skutecznie dba o bezpieczeństwo m.in. turystów, osób uprawiających sporty ekstremalne, osób starszych lub dzieci. www.locatelo.com

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.