Comarch Asset Management w Aviva PTE – Portal PR - 24PR
Comarch Asset Management w Aviva PTE

15.10.2009 Kategoria: fundusze, Technologie, Ubezpieczenia. Autor: Comarch Finanse

comarchComarch zawarł z Aviva PTE umowę na wdrożenie systemu do zarządzania aktywami Comarch Asset Management. Aviva PTE (dawniej Commercial Union PTE) zarządza największym w Polsce funduszem emerytalnym z aktywami netto na poziomie ponad 43 mld PLN i ponad 25% udziałem w rynku OFE. Aviva to piąta grupa ubezpieczeniowa świata, działająca w 27 krajach i obsługująca 50 mln klientów, w tym ponad 3 mln w Polsce.

Projekt wdrożenia systemu Comarch Asset Management obejmuje wszystkie kluczowe obszary działalności towarzystwa zarówno w zakresie zarządzania aktywami funduszu emerytalnego, jak i samego PTE. W ramach projektu realizowany jest szereg funkcjonalności automatyzujących procesy biznesowe w obszarach inwestycji, księgowości, nadzoru i kontroli ryzyka inwestycyjnego. Wdrożenie obejmuje także moduł analityczny, który jako nowe rozwiązanie poszerza dotychczasową ofertę Comarch w zakresie systemów wspomagających działalność firm zarządzających aktywami.

– Wybór rozwiązania Comarch umożliwia nam realizację najważniejszych wymagań funkcjonalnych oraz optymalizację procesów biznesowych. Istotną kwestią jest również spełnienie najwyższych standardów przyjętych przez grupę Aviva w zakresie jakości informacji finansowej dla wszystkich odbiorców – mówi Piotr Godlewski, Delivery Manager w Dziale Rozwoju Aplikacji, Aviva PTE.

Aviva PTE to trzecia polska spółka należąca do grupy Aviva, która zdecydowała się na wybór rozwiązania Comarch Asset Management. Dotychczasowe wieloletnie doświadczenie Comarch w budowie i rozwoju systemów do zarządzania aktywami pozwoliły na zaoferowanie w pełni dojrzałego produktu spełniającego bardzo wysokie wymagania postawione przez naszego Klienta. Cieszy nas fakt, że po intensywnych negocjacjach udało się nam podpisać umowę i pozyskać tak ważnego klienta, jakim jest Aviva PTE – komentuje Bartosz Czyż, Business Solution Manager w Centrum Konsultingu Rynków Kapitałowych Sektora Finanse, Bankowość i Ubezpieczenia Comarch.

Comarch Asset Management jest systemem obsługującym proces zarządzania, wyceny i ewidencji aktywów, w pełni dostosowanym do wymogów prawa w zakresie funkcjonowania powszechnych towarzystw emerytalnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych, firm asset management oraz banków depozytariuszy. Zaletą wdrożenia systemu Comarch Asset Management jest automatyzacja procesów biznesowych, zapewnienie zgodności z wymogami instytucji nadzorczych oraz szerokie możliwości integracji i rozbudowy w odpowiedzi na zmieniające się otoczenie biznesowe i uwarunkowania prawne.

Więcej o systemie Comarch Asset Management >>

Podobne wpisy:

Tagi: , , , , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.