HIRO Free – nowa odsłona kultowego magazynu – Portal PR - 24PR
HIRO Free – nowa odsłona kultowego magazynu

06.10.2009 Kategoria: media. Autor: ipis

newsKultowy magazyn Hiro w październiku startuje z nową odsłoną. HIRO Free to odświeżony layout, poszerzony zespół redakcyjny i – przede wszystkim – nowy sposób dystrybucji.

Zmiany
Nowością jest sposób dystrybucji magazynu. Miesięcznik HIRO Free będzie dostępny bezpłatnie w miejscach, które tworzą kulturę: modnych klubach, kawiarniach, galeriach i na wybranych uczelniach. Dystrybucja obejmie dziewięć największych miast Polski: Warszawę, Kraków, Łódź, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Lublin, Katowice, Toruń. Nakład wyniesie 60 tysięcy egzemplarzy.

Zmianie uległ także charakter magazynu. „HIRO Free to przejrzysty przewodnik po tym, co w kulturze najlepsze. Będziemy pisać zarówno o ludziach z list przebojów, jak i o tych, którzy tworzą muzykę niezależną, o hollywoodzkich produkcjach i kinie offowym, o modzie, książce i teatrze.” – mówi Krzysztof Grabań, prezes Work Hard, spółki wydającej magazyn.

Ludzie HIRO Free
Gwiazdą pierwszego numeru HIRO Free jest Izabela Trojanowska, która właśnie powraca na muzyczny rynek. W obszernym wywiadzie piosenkarka opowiada zarówno o przeszłości jak i nowych wyzwaniach. Gwiazda znalazła się także na okładce magazynu.

Felietonistą HIRO Free został Ryszard Kalisz, który co miesiąc na łamach magazynu będzie komentował rzeczywistość. „Chcieliśmy, żeby naszym felietonistą został człowiek znany, ale z dużym dystansem i poczuciem humoru. Wybieraliśmy spośród osób, co do których myśleliśmy, że nam odmówią, tym większa była nasza radość, gdy pan Ryszard Kalisz zgodził się dla nas pisać. Te felietony nie będą o polityce, bo HIRO Free o polityce nie jest i nie opowiada się za żadną z opcji” – dodaje Grabań.

Nowością w HIRO Free będzie także cykliczny komiks o przygodach współczesnego superbohatera, który specjalnie dla miesięcznika stworzyli Jakub Rebelka i Bartosz Sztybor.

Redaktor naczelną magazynu została Angelika Kucińska, dziennikarka współpracująca m.in. z takimi tytułami jak „Laif”, „Wysokie Obcasy” czy „Przekrój”. Wcześniej Kucińska związana była z działem muzycznym magazynu „Machina”.

HIRO Free został ponadto wzmocniony działem promocji, który nadzoruje Aleksandra Salecka, wcześniej zajmująca się promocją stołecznego wydania „Gazety Wyborczej” oraz „Machiny”.

Przejrzystość i dostępność magazynu podkreśli dynamiczna makieta zaprojektowana przez Pawła Brzezińskiego.

HIRO Free
Magazyn wydawany nieprzerwanie od 2001 roku pod nazwą HIRO. Zajmujący ważne miejsce wśród wyrobionej kulturalnie i street artowo stałej grupy czytelniczej. Teraz nowy, jako HIRO Free – darmowy i poszerzający grupę swoich zwolenników. Wydawcą HIRO Free jest Work Hard Sp. z o.o. Nakład liczącego 56 stron magazynu wyniesie 60 tys. egz. i zostanie rozdystrybuowany w dziewięciu miastach Polski: Warszawa, Kraków, Łódź, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Lublin, Katowice, Toruń.

JAKUB REBELKA
Twórca ilustracji i komiksów. Rocznik 1981. W wieku 15 lat zdobył na festiwalu komiksu w Łodzi małe Grand Prix dla twórców do lat 16, rok później sukces ten powtórzył. W 1998 roku jego komiks pt. „Muza” trafił do antologii prac z IX ogólnopolskiego konwentu komiksu. Rebelka rysuje murale, zamalowuje ściany hotelowych pokoi i tworzy grafiki na zabawkach. Jest artystą wszechstronnym. W jego rysunkach widać własny styl i wyrobioną, bardzo oryginalną kreskę. Jednym z bardziej znanych komiksów Rebelki jest „Doktor Bryan”, krótka, mroczna opowieść o lekarzu leczącym samobójców.

BARTOSZ SZTYBOR
Dziennikarz i scenarzysta, wyspecjalizowany w dwóch dziedzinach: komiksie i filmie. Swoje teksty publikował w „Ozonie”, „Wprost”, „Chichocie” i „Cinema”, komiksy do jego scenariuszy ukazały się w wielu tytułach prasowych, m.in.: „WiK”, „Cinema” i „Gazecie Co Jest Grane”. W „HIRO Free” pojawi się nie tylko jako scenarzysta cyklicznego paska komiksowego, ale również jako autor tekstów o tematyce komiksowej.

Kostrzewa PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.