Najbardziej oszczędni są mieszkańcy Koszalina, Słupska i Tychów – Portal PR - 24PR
Najbardziej oszczędni są mieszkańcy Koszalina, Słupska i Tychów

08.10.2009 Kategoria: Konkursy, OSOBISTE. Autor: ipis

drobnePięć milionów złotych zaoszczędzili już mieszkańcy miast biorących udział w akcji alleMIASTO. Najbardziej oszczędni są koszalinianie – w ich portfelach pozostało już ponad 360 tysięcy złotych.

O kolejne miejsca walczą Słupsk i Tychy, a zaraz z nimi jest Zielona Góra i Tarnów.

W rywalizacji o miano Najbardziej Oszczędnego Miasta w rozmiarze M (90-130 tys. mieszkańców), która rozpoczęła się 1 września, biorą udział mieszkańcy Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Tarnowa, Słupska, Koszalina, Wałbrzycha, Elbląga, Grudziądza, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Włocławka, Płocka, Kalisza i Jastrzębia Zdroju. Wartość i dokonywanych zakupów na Allegro jest mnożona przez odpowiadające im wskaźniki oszczędności, a następnie sumowana. Ranking oszczędności miast możemy obserwować na bieżąco na stronie www.allemiasto.pl.

Wskaźnik oszczędności został przygotowany w oparciu o badania przeprowadzone przez największą polską platformę aukcyjną Allegro przy współpracy z Ceneo.pl, Cokupić oraz firmę badawczą Estymator.

„W trakcie badań zestawiono ceny 3600 produktów w tradycyjnych sklepach i w sklepach internetowych i na aukcjach. Wyniki badań wykazały, że zakupy w Internecie są tańsze średnio o 20 proc., a w niektórych grupach produktów nawet o ponad 30 proc.” – mówi Patryk Tryzubiak, PR Manager Grupy Allegro.

Wielka rywalizacja w oszczędzaniu zakończy się ostatniego dnia października. Najbardziej oszczędne polskie miasto w rozmiarze M poznamy w połowie listopada, a nagrodą dla jego mieszkańców będzie Wielki Koncert Sylwestrowy sponsorowany przez Allegro, podczas którego wystąpią między innymi Kayah, Sofa, DJ Hugo, Mosquitoo i Maria Sadowska. Będzie też szampan, sztuczne ognie oraz konkursy – nie tylko dla Allegrowiczów!

Ciszewski PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.