Lucchini wdraża Epicor 9 – Portal PR - 24PR
Lucchini wdraża Epicor 9

04.11.2009 Kategoria: Systemy IT. Autor: ipis

T1Warszawa, 3 listopada 2009 – Największy w Polsce producent kół, osi i zestawów kolejowych – Lucchini Poland – wdraża Epicor 9. Jest to sztandarowe rozwiązanie ERP firmy Epicor Software Corporation (NASDAQ: EPIC), będącej globalnym dostawcą zintegrowanych aplikacji dla średnich przedsiębiorstw. Epicor 9 usprawni wszystkie zachodzące w Lucchini procesy w obszarze zarządzania produkcją, logistyką, kontrolą jakości, serwisem oraz finansami. Co ważne, rozwiązanie to wyposażone jest w unikatową funkcjonalność w obrębie konfiguracji produktu, która polega na opracowaniu gotowego wyrobu już na poziomie tworzenia oferty handlowej. Wdrożenie realizowane jest w pełni przez Epicor Software Poland.

Dzięki Epicor 9 przedsiębiorstwo będzie mogło funkcjonować jeszcze efektywnej, zwłaszcza w obszarach związanych z planowaniem i kontrolą produkcji oraz, co szczególnie ważne, w zakresie związanym z kontrolą jakości. Trzeba podkreślić, że firma Lucchini słynie z najwyższej jakości produkowanych podzespołów, wśród nich są m.in. nagrodzone Srebrnym Godłem QI 2009 koła kolejowe monoblokowe, osie oraz zestawy kołowe. Epicor 9 wesprze Lucchini także w sprawnym zarządzaniu projektami, które w tym przypadku zostaną wykorzystane dość nietypowo i posłużą do sprawnego zarządzania długoterminowymi umowami z klientami. Należy podkreślić, że w przypadku tego wdrożenia istotną funkcjonalnością jest konfigurator produktu, który pozwala na opracowanie gotowego wyrobu już na poziomie oferty handlowej, co stanowi istotne wsparcie w komponowaniu podzespołów. System Epicor 9 posiada wbudowany system klasy MES (Manufacturing Execution System), dzięki któremu pracownicy Lucchini będą mieli możliwość dokonywać rejestracji danych poprzez ekrany dotykowe bezpośrednio w module produkcyjnym, co przyspieszy i ułatwi ich pracę.

„Firma Lucchini funkcjonuje na polskim rynku od 2003 roku i jest obecnie największym w Polsce producentem kół, osi i zestawów kolejowych. Nasza oferta skierowana jest głównie do przedsiębiorstw produkujących pojazdy szynowe, takie jak wagony kolejowe i tramwajowe oraz składy pociągowe. Lucchini nieustannie inwestuje w najnowocześniejsze, zaawansowane maszyny produkcyjne, dzięki czemu może sprostać rosnącemu wolumenowi zamówień. Dbałość o najwyższą jakość naszych wyrobów podkreśla m.in. inwestycja w zaprojektowany specjalnie przez konstruktorów grupy Lucchini RS defektoskop ultradźwiękowy, który pomaga nam zapobiegać występowaniu błędów materiałowych. Kolejnym krokiem zespołu Lucchini na drodze doskonalenia procesów biznesowych jest zakup oraz wdrożenie zintegrowanego systemu ERP, szytego na miarę przez firmę Epicor. Naszym celem jest usprawnienie działalności naszej firmy w takich obszarach jak zarządzanie produkcją, logistyką, finansami oraz w kontroli jakości i serwisie. Pozwoli to nam umocnić się na pozycji rynkowego lidera.” – powiedział Mariusz Wyrzykowski, Kierownik Biura Rachunkowości Zarządczej i Planowania

„Epicor 9 jest rozwiązaniem, którego filozofia i technologia definiuje na nowo jakość systemów ERP. Zbudowany na bazie architektury SOA drugiej generacji łączy funkcjonalności zawarte w dziewięciu naszych dotychczasowych produktach. Dlatego wierzymy, że nasze flagowe rozwiązanie pomoże tak innowacyjnemu przedsiębiorstwu, jakim jest Lucchini funkcjonować jeszcze efektywnej. Warty podkreślenia jest również fakt, że Epicor 9 będzie usprawniał działalność we wszystkich obszarach największego i bezkonkurencyjnego na polskim rynku dostawcy kół, osi i zestawów kolejowych.” – powiedział Marcin Sokołowski, Senior Marketing Manager, Epicor Software Poland.

# # #

Lucchini Poland sp. z.o.o.- informacje
Przedsiębiorstwo Lucchini Poland sp. z.o.o. rozpoczęło działalność w marcu 2003 stanowiąc wcześniej wyodrębniony ze struktury Huty L.W. w Warszawie Wydział Zestawów Kołowych. Obecnie jest największym w Polsce producentem kół, osi i zestawów kolejowych. 75% produkcji firmy ogółem stanowi eksport. Przedsiębiorstwo zostało uhonorowane w dwóch kategoriach Złotym i Srebrnym Godłem Quality International 2009.

Zakres działalności firmy obejmuje:

• Produkcję:
– kół monoblokowych
– kół bosych
– osi kolejowych różnego typu (towarowe, pasażerskie, lokomotywowe)
• Montaż zestawów kołowych (z maźnicowaniem lub bez maźnicowania)
• Regenerację zestawów kołowych (z maźnicowaniem lub bez maźnicowania)

Więcej informacji na stronie: www.lucchini.pl

Epicor Software Corporation — informacje
Firma Epicor jest wiodącym dostawcą zintegrowanych rozwiązań do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP, Enterprise Resource Planning), zarządzania kontaktami z klientami (CRM, Customer Relationship Management) i zarządzania łańcuchem dostaw (SCM, Supply Chain Management) dla średniej wielkości przedsiębiorstw na całym świecie. Jest jedną z najszybciej rozwijających się firm według rankingu magazynu FORTUNE „Fastest-Growing Companies in 2006”. Firma, założona w 1984 r. obsługuje obecnie ponad 20 000 klientów z przeszło 140 krajów, oferując rozwiązania w ponad 30 językach. Produkty Epicor zostały stworzone w architekturze zorientowanej na usługi (SOA, Service Oriented Architecture) oraz w technologii usług internetowych i są przeznaczone dla przedsiębiorstw
z sektorów produkcyjnego, dystrybucyjnego, usługowego, hotelarskiego i handlu detalicznego. Najważniejsze systemy oferowane na polskim rynku to iScala, Epicor 9
i Enterprise. Główna siedziba firmy Epicor mieści się w Irvine w Kalifornii, a biura i oddziały firmy znajdują się na całym świecie.
Dodatkowe informacje są dostępne w witrynie firmy pod adresem www.epicor.com. www.epicor.pl

Epicor jest zarejestrowaną marką Epicor Software Corporation. Inne wspominanie marki są własnością ich właścicieli. Produkty i opisane w tym dokumencie usługi są wyprodukowane przez Epicor Software Corporation.

ITBC Communication

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.