INTERNITY: Oświetlenie w łazience powinno spełniać dwie funkcje – Portal PR - 24PR
INTERNITY: Oświetlenie w łazience powinno spełniać dwie funkcje

11.12.2009 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

lazienka1Podstawowym zadaniem jest dobre rozjaśnienie wnętrza, ze szczególnym uwzględnieniem strefy lustra. Drugi rodzaj oświetlenia to źródła, które będą budowały nastrój w łazience. Mogą to być punkty świetlne typu LED umieszczane w posadzce, ścianach czy szafkach. Ciekawym rozwiązaniem są też dostępne w Internity produkty armatury łazienkowej zintegrowanej z oświetleniem.
Odpowiednio mocne oświetlenie lustra i całości wnętrza to standard przy aranżacji łazienki. Do damskiej toaletki, najlepiej wykorzystać oprawę z regulowaną głowicą, która umożliwi ustawienie światła pod odpowiednim kątem.
– Pamiętamy, że światło nie powinno świecić bezpośrednio w taflę lustra. Barwa powinna być ciepła, unikajmy więc niebieskiego światła jarzeniowego – mówi architekt Internity, Małgorzata Zielińska.
Szerokie pole możliwości przy aranżacji wnętrza dają drobne punkty świetlne. Można je stosować w posadzce lub na ścianach, korzystając z płyt gresowych z oświetleniem typu LED. Małe, różnokolorowe, świecące punkty, umieszczone są w warstwie kleju, pod płytką.
Alternatywnym rozwiązaniem są węże świetlne pod wiszącą szafką umywalkową lub w stopniu wanny. Dzięki temu możemy nadać lekkości oraz podkreślić znaczenie przedmiotów w kompozycji przestrzeni.
Producenci mebli łazienkowych proponują też półki na kosmetyki i przybory toaletowe, których cała powierzchnia może być oświetlona – to dobre rozwiązanie do mniejszych wnętrz. Zyskujemy miejsce składowania, jednocześnie budując za pomocą światła klimat pomieszczenia.
– Ciekawym rozwiązaniem są deszczownice sufitowe, które oprócz strumieni wody o różnym natężeniu mają wbudowane oświetlenie. Punkty świetlne są także montowane w główkach słuchawek prysznicowych. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu także woda wypływająca z baterii umywalkowej może mieć kolor amarantu lub błękitu. Jeśli bateria będzie miała formę kaskady, efekt będzie niezwykły – mówi Małgorzata Zielińska, Internity.
Warto pamiętać, że jeden wysmakowany gadżet, czy to w postaci klasycznej oprawy sufitowej sygnowanej nazwiskiem znanego projektanta, czy będący elementem armatury łazienkowej zaopatrzonej w funkcję oświetlenia, może nadać charakteru naszej łazience i dopełnić dobrze zaprojektowane wnętrze.
***
Internity S.A. jest to spółka prowadząca sprzedaż luksusowego wyposażenia łazienek, płytek ceramicznych i systemów grzewczych, a także świadcząca usługi w zakresie wykańczania mieszkań w systemie „pod klucz” – od etapu projektowania przez dostawę wszystkich produktów, aż po prowadzenie prac wykończeniowych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.