XX Światowy Kongres Astmy – Portal PR - 24PR
XX Światowy Kongres Astmy

21.12.2009 Kategoria: konferencje, zdrowie. Autor: ipis

Pragniemy Państwa powiadomić, iż w dniach 3-6 listopada 2010 roku będzie miał miejsce XX Światowy Kongres Astmy (World Congress of Asthma). Kongres, poświęcony tylko i wyłącznie tematyce astmy, odbywa się co 3 lata, zaś jego gospodarzem będą Ateny.

Światowy Kongres Astmy jest inicjatywą INTERASMY, organizacji łączącej różne dyscypliny medycyny, które działają na rzecz diagnostyki i leczenia astmy. INTERASMA istnieje już od ponad pół wieku, co czyni ją jedną z najstarszych organizacji medycznych działających na rzecz przeciwdziałania astmie. Pierwszy Światowy Kongres Astmy został zorganizowany w 1957 roku w Lubece i od tego czasu jest cyklicznym spotkaniem światowych ekspertów w dziedzinie astmy.

Tematem przyszłorocznego Kongresu będzie wciąż obecny problem niewłaściwego diagnozowania astmy. Brak rozpoznania astmy lub traktowanie jej jako innej choroby jest niestety zjawiskiem dość częstym i pogarszającym stan chorego, mimo iż dostępne są środki i procedury pozwalające na kontrolę astmy nawet w jej najcięższej postaci.

Kongresy WCA są także doskonałą okazją do zaprezentowania krajowych programów edukacyjnych związanych z zapobieganiem astmie. INTERASMA za cel stawia sobie wspieranie ich w osiąganiu celów i nawiązywaniu współpracy z organizacjami rządowymi i pozarządowymi. Dlatego też na Światowym Kongresie Astmy nie może zabraknąć reprezentacji Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Astmy POLASTMA.

Wszystkich chętnych do udziału w Światowym Kongresie Astmy oraz zainteresowanych działalnością INTERASMY zapraszamy do odwiedzenia strony Kongresu – www.wca2010.gr

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.