Nowy rekord liczby pasażerów Lufthansy w Polsce – Portal PR - 24PR
Nowy rekord liczby pasażerów Lufthansy w Polsce

15.01.2010 Kategoria: turystyka. Autor: ipis

Pomimo spadku liczby pasażerów, korzystających z polskich lotnisk w 2009 roku, liczba pasażerów Lufthansy na trasach pomiędzy Polską i Niemcami wzrosła prawie do 1,1 miliona osób, czyli o około 2 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

„Rosnąca liczba naszych klientów świadczy o sukcesie atrakcyjnej oferty Lufthansy na polskim rynku. W 2009 roku konsekwentnie rozszerzaliśmy zakres usług, oferując nowe rejsy z Polski do naszych nowoczesnych portów przesiadkowych w Niemczech. Uruchomiliśmy nowe połączenia z Poznania i Rzeszowa do Frankfurtu, które spotkały się z dużym zainteresowaniem pasażerów. Pomimo trudnej sytuacji rynkowej i trwającego kryzysu, w 2010 roku będziemy nadal rozwijali naszą ofertę. Już od marca uruchomimy połączenie z Gdańska do Dusseldorfu i zwiększymy częstotliwość rejsów z Rzeszowa do Frankfurtu.” – powiedziała Maria Kowalewska, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce. „Pozytywny trend, dotyczący rozszerzenia oferty Lufthansy w Polsce odbiega od światowych tendencji w branży pasażerskich przewozów lotniczych, a także trendów w globalnych działaniach Lufthansy. Świadczy to o strategicznej pozycji rynku polskiego dla naszej linii” – dodała Maria Kowalewska.

W wyniku złej sytuacji gospodarczej w 2009 roku spadła liczba pasażerów Lufthansy na świecie w porównaniu do roku poprzedniego. W okresie od stycznia do grudnia na przelot z Lufthansą zdecydowało się 55,6 mln pasażerów, co oznacza spadek o 2,6 procent w stosunku do 2008 roku. Ogółem w ciągu całego roku z usług linii lotniczych należących do Lufthansa Group skorzystało ponad 76 mln osób, zaś liczba rejsów wykonanych przez te linie wyniosła 893 235, czyli wzrosła o 7,5 procent.

Lufthansa oferuje obecnie 202 połączenia, a wraz z partnerami code share 365 połączeń tygodniowo z 7 polskich miast do 5 portów lotniczych w Niemczech, a stamtąd do 191 miast w 78 krajach.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.