Warszawskie inwestycje na wystawie w Krakowie – Portal PR - 24PR
Warszawskie inwestycje na wystawie w Krakowie

18.01.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

Od 20 stycznia do 20 lutego 2010 roku w salonie firmowym Sanitec Koło w Krakowie można zobaczyć wystawę projektów warszawskich inwestycji, które mają szansę powstać w najbliższym czasie.

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami salon jest nie tylko miejscem, gdzie można obejrzeć i kupić wyposażenie łazienki, ale również wziąć udział w ciekawych spotkaniach i wydarzeniach.

Wystawa „Plany na przyszłość 2009. Rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji” przeznaczona jest nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla wszystkich interesujących się architekturą. Dla osób wrażliwych na piękno
i harmonię przestrzeni miejskiej.

Celem wystawy jest pokazanie najlepszych rozwiązań proponowanych przez warszawskie pracownie architektoniczne. Najczęściej są to pomysły uniwersalne, jak w przypadku budownictwa mieszkaniowego. Jednak znajdziemy tam również koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskiej i rewitalizację obiektów postindustrialnych.

– Dzięki uprzejmości Centrum Łowicka mamy okazję pokazać mieszkańcom Krakowa dużą część wystawy, która od kilku lat gromadzi w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego tłumy warszawiaków. Jest już tradycją, że obok prac bardzo znanych biur architektonicznych np. APA Kuryłowicz, Jems, APA Wojciechowski, Szaroszyk & Rycerski czy Hermanowicz, Rewski Architekci pojawiają się projekty biur, których historia jest znacznie krótsza. Niemniej są to prace bardzo interesujące i dojrzałe np. Płaskowicki i Partnerzy, S.A.M.I. Architekci, Grupa 5 – mówi Adrian Burzyk, Dyrektor ds. obsługi inwestycji i kurator wystawy.
W salonie wystawiono 80 wybranych projektów (na planszach oraz w specjalnej, wielkoformatowej prezentacji multimedialnej) spośród 160 zaprezentowanych wcześniej na wystawie zorganizowanej przez Centrum Łowicka w Warszawie.

Projekty reprezentują cztery typy inwestycji – Budynki użyteczności publicznej, Stare/Nowe, Przestrzeń Miejska i Budynki Mieszkalne. Organizatorzy wystawy spodziewają się szczególnego zainteresowania modnymi obecnie tematami modernizacji obiektów zabytkowych i pofabrycznych. Należą do nich m.in. rewitalizacja terenów dawnej fabryki Norblina na Woli, autorstwa pracowni JEMS oraz modernizacja historycznej Działobitni na Żoliborzu, zaproponowana przez pracownię Bulanda – Mucha. Osoby interesujące się urbanistyką zobaczą na wystawie m.in. koncepcję zagospodarowania otoczenia Stadionu Narodowego, rejonu zakładów lniarskich w Żyrardowie oraz nową Saską Kępę.

Wystawa „Plany na Przyszłość 2009. Rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji” – 20.01. – 20.02.2010 r.
Salon KOŁO – Centrum Witek
ul. Handlowców 13
32-085 Modlniczka k/Krakowa
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek. 10.00 – 20.00
sobota 10.00 – 18.00
niedziela 11.00 – 18.00
Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl
Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek.
W 1993 r. przyłączyła się do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia ponad 1500 osób.
Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki łazienkowej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KERAMAG i KORALLE. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE
i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).
Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrodę „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2008, medal Przyjaciel Integracji oraz tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.