Piast – Mecenas Zamku Bolków – Portal PR - 24PR
Piast – Mecenas Zamku Bolków

09.02.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

Jeden z najbardziej znanych zabytków śląskiej architektury średniowiecznej – Zamek w Bolkowie, który jest oddziałem Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego – trafił pod mecenat marki Piast, z portfela Carlsberg Polska. Jako „Mecenas Zamku Bolków” Piast będzie sprawował opiekę finansową nad Muzeum Zamek Bolków i wspierał planowaną w tym roku wystawę zatytułowaną „Średniowieczne budownictwo obronne Księstwa Świdnicko-Jaworskiego”. Mecenat Piasta nad dolnośląskim zamkiem jest częścią realizowanego przez markę od 2004 roku programu „Piast dba o zabytki Dolnego Śląska”.

„Zamek w Bolkowie to niezwykłe miejsce na mapie naszego regionu. Wspierając jedną z najpotężniejszych twierdz średniowiecznego Śląska jak i Polski chcemy przyczynić się do przywrócenia jej dawnej świetności i inspirować zarówno mieszkańców regionu jak i turystów do poznawania historii Dolnego Śląska – regionu niezwykle bliskiego marce Piast.” – mówi Małgorzata Lisowska, Junior Brand Manager marki Piast.

„Mury zamkowe w Bolkowie zachwycają niepowtarzalną atmosferą i przenoszą w świat tajemniczej epoki średniowiecza i tradycji rycerskiej. W tym roku na terenie Muzeum Zamku Bolków zostanie otwarta wystawa poświęcona średniowiecznym obiektom obronnym, której patronować będzie Piast. Cieszymy się, że możemy mieć w tym wydarzeniu swój udział i mamy nadzieję, że Muzeum Zamku Bolków przyciągnie rzesze zwiedzających i będzie jedyną w swoim rodzaju podróżą w czasie.” – dodaje Małgorzata Lisowska.

Marka Piast, silnie związana z tradycją i kulturą Dolnego Śląska, od lat aktywnie wspiera wszelkie ważne dla tego regionu inicjatywy. Program ratowania najpiękniejszych zabytków architektury pod nazwą „Piast dba o zabytki Dolnego Śląska” zainicjowany został w 2004 roku.

—–
Piast Wrocławski zawiera 5,5% alkoholu. Subtelny łagodny smak, najwyższa klarowność, gęsta piana oraz bogaty chmielowy bukiet czynią Piasta Jasne Pełne ulubionym piwem mieszkańców Dolnego Śląska. Sto lat tradycji wrocławskiego browaru w połączeniu z najnowszymi technologiami produkcji to gwarancja produktu o najwyższej jakości. Piast Wrocławski to zdobywca prestiżowych nagród, m.in.: złotego Lauru Konsumenta 2008 i brązowego medalu w Otwartym Konkursie Piw Jesiennego Spotkania Browarników 2008.

Piast Mocne zawiera 6,7% alkoholu. Intensywny smak, barwa ciemnego bursztynu, charakterystyczna chmielowa goryczka i oryginalna receptura browaru z ponad stuletnią tradycją – nic dziwnego, że juz od dawna jest to najpopularniejsze mocne piwo na Dolnym Śląsku, cenione przez konsumentów i profesjonalistów z branży, o czym świadczą zdobywane nagrody: złoty Laur Konsumenta 2008, srebrny medal Chmielaki Krasnostawskie 2008 oraz złoty medal zdobyty podczas międzynarodowego konkursu Monde Selection 2009.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.