Pierwsze certyfikaty Szkoły Bezpiecznego Internetu rozdane – Portal PR - 24PR
Pierwsze certyfikaty Szkoły Bezpiecznego Internetu rozdane

04.02.2010 Kategoria: Kampania. Autor: ipis

W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno – profilaktycznego Szkoła Bezpiecznego Internetu, przyznano pierwsze certyfikaty. To dopiero początek – o certyfikat stara się łącznie ponad 300 szkół.

Nieostrożne korzystanie z Sieci i jego skutki wciąż są tematami, z którymi rodzice i opiekunowie zwracają się o fachową pomoc. Projekt Szkoła Bezpiecznego Internetu ma pomóc nauczycielom i rodzicom w przygotowaniu dzieci i młodzieży do bezpiecznego surfowania w Sieci. Certyfikat Szkoły Bezpiecznego Internetu jest znakiem rozpoznawczym szkoły, która nieustająco troszczy się o e-bezpieczeństwo uczniów.

Pierwsze certyfikaty trafiły do: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. W. Broniewskiego w Górze, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze, Szkoły Podstawowej w Dolistowie, Szkoły Podstawowej nr 27 w Rybniku, Szkoły Podstawowej nr 3 im Jana Pawła II w Wodzisławiu Śląskim, Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach, Szkoły Podstawowej w Rogowie, Szkoły Podstawowej nr 25 im. Jana Pawła II w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach, Szkoły Podstawowej nr 15 im. Alfreda Szklarskiego w Mysłowicach, Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Bujnach Szlacheckich, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych.

Gratuluję pierwszym zdobywcom certyfikatu. Zachęcam wszystkie szkoły do przystąpienia do programu i zdobywania wiedzy na temat bezpieczeństwa w Sieci. Dzięki wspólnej pracy nauczycieli i wychowanków z pewnością zmniejszy się liczba nieostrożnych użytkowników Internetu. – mówi Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotetct.pl, pomysłodawca projektu.

Certyfikat Szkoły Bezpiecznego Internetu może otrzymać każda szkoła w Polsce, która stale dba o bezpieczeństwo uczniów w Sieci. Wymogi dotyczące uzyskania certyfikatu znajdują się na stronie www.szkolabezpiecznegointernetu.pl .

Szkoła Bezpiecznego Internetu to program profilaktyczny Fundacji Kidprotect.pl oraz Grupy TP. Patronat honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej p. Katarzyna Hall, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, p. Elżbieta Radziszewska oraz Rzecznik Praw Dziecka p. Marek Michalak. Partnerami projektu są również Microsoft, F-Secure, Allegro, Nasza Klasa, Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego oraz agencje ZOOM i Bitartis.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.