Edelman Polska obsługuje RWE Polska – Portal PR - 24PR
Edelman Polska obsługuje RWE Polska

23.03.2010 Kategoria: Agencje PR. Autor: ipis

Edelman Polska poprowadzi kompleksową obsługę public relations koncernu RWE Polska. Agencja została wyłoniona w drodze przetargu, który rozpoczął się jesienią 2009 roku.

Edelman Polska będzie odpowiedzialny za wsparcie działań z zakresu public relations Działu Komunikacji Przedsiębiorstwa RWE Polska. Agencja zajmie się przede wszystkim wsparciem komunikacji koncernu z mediami oraz strategicznym doradztwem związanym z polityką wizerunkową firmy. Za obsługę RWE Polska odpowiedzialny jest Dział PR Korporacyjnego agencji, kierowany przez Rafała Niczypora.

Rynek energetyczny w Polsce stoi przed wielkimi wyzwaniami – mówi Iwona Jarzębska, szef Działu Komunikacji i Marketingu RWE Polska. – Rola, jaką w firmie pełni komunikacja z otoczeniem staje się coraz istotniejsza. Mamy nadzieję, że ciekawe doświadczenia związane zarówno z public relations korporacyjnym, jak i konsumenckim, firmy Edelman przyczynią się do wsparcia realizacji polityki wizerunkowej RWE Polska.

Zarówno klient jak i agencja planują oprzeć wzajemną współpracę na zasadach partnerstwa i długofalowej perspektywy.

RWE Polska dołączy do grona strategicznych klientów obsługiwanych obecnie przez naszą agencję – mówi Rafał Niczypor, Szef Działu PR Korporacyjnego Edelman Polska. – Cieszymy się, że po raz kolejny docenione zostało nasze szerokie doświadczenie w obszarze PR korporacyjnego zdobyte w trakcie obsługi międzynarodowych firm z branży energetycznej, paliwowej i technologicznej.

RWE Polska było dotychczas obsługiwane przez agencję Lighthouse Consultants.

RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie. Specjalizuje się w wytwarzaniu, przesyle, dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej i gazu. RWE zatrudnia 70 tysięcy osób, zaopatruje 16 milionów klientów w energię elektryczną i 8 milionów klientów w gaz. RWE jest największym producentem energii w Niemczech i trzecim w Wielkiej Brytanii. Obecne jest także w Europie Środkowej. Działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Największymi firmami należącymi do RWE w Polsce są RWE Polska – spółka odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię około 900 tysiącom klientów oraz firma RWE Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Do 2015 roku RWE planuje budowę najnowocześniejszej elektrowni na węgiel kamienny na Śląsku o mocy 800 megawatów oraz uruchomienie farm wiatrowych o mocy 300 megawatów na Mazurach, Pomorzu i w Wielkopolsce.

Edelman Inc. jest największą niezależną, sieciową agencją public relations na świecie. W 2009 roku otrzymała prestizową nagrodę tygodnika PR Week „Agency of the year 2009″. W czerwcu 2005 roku firma otworzyła swoje biuro w Warszawie. Tym samym Polska jest pierwszym
z dziesięciu państw, nowych członków Unii Europejskiej, w której Edelman ma własne biuro. Edelman Polska zatrudnia 25 konsultantów specjalizujących się w PR korporacyjnym, PR konsumenckim i Healthcare PR, posiada również swój własne działy komunikacji Digital oraz szkoleń.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.