Zelmer wybrał lokalizację nowej fabryki – Portal PR - 24PR
Zelmer wybrał lokalizację nowej fabryki

19.03.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

Nowa inwestycja Zelmera o wartości 45 mln zł powstanie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC (część Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego) 8 kilometrów od Rzeszowa. Uruchomienie produkcji w nowym miejscu planowane jest na lipiec 2011 r. Siedziba Spółki pozostanie w Rzeszowie. Na finalną decyzję wyboru miejsca miały wpływ czynniki ekonomiczne, takie jak atrakcyjna lokalizacja, cena gruntu oraz oferowane ulgi podatkowe. Bardzo ważnym kryterium była dostępność odpowiedniej infrastruktury drogowej, co pozwoli firmie na swobodną i szybką organizację transportu towarów dla klientów krajowych i międzynarodowych.

– Inwestycja na terenie strefy ekonomicznej jest najbardziej optymalna z punktu widzenia strategii biznesowej Zelmera. Planujemy dalszy rozwój działalności badawczej i innowacyjności produktów oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych pod przyszły rozwój. Nowa przestrzeń pozwoli nam rozwijać się dalej i osiągać coraz lepszą pozycję na świecie – powiedział Janusz Płocica, Prezes Zarządu Zelmer S.A.

Nieruchomość w SSE ma bardzo dobrą infrastrukturę transportową – znajduje się przy drodze krajowej nr 9, która prowadzi do centrum logistycznego Zelmera. Zaledwie 1 kilometr dalej ruszy budowa węzła autostrady A4, a 4 kilometry dzielą to miejsce od międzynarodowego lotniska w Jasionce. Nie bez znaczenia jest również łatwość dojazdu pracowników do nowego miejsca pracy – nowa fabryka powstanie 300 m od przystanku kolejki podmiejskiej.

Plan inwestycyjny zakłada uruchomienie produkcji już w lipcu 2011 roku, co wynika z sezonowości sprzedaży sprzętu AGD, konieczności zwiększenia produkcji w drugiej połowie roku kalendarzowego.

Obecna pozycja marki Zelmer w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wymaga przebudowy bazy produkcyjnej, tak by pozwalała ona elastycznie reagować na potrzeby rynku i spełniała zdecydowanie większe wymagania jakościowe i kosztowe. Zelmer umocnił swoją pozycję lidera w Polsce zwiększając w 2009 r. swoje udziały w rynku małego AGD o prawie 2% oraz awansował na trzecią pozycję pod względem udziałów w rynku w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.