Najbardziej ekstremalni programiści świata pochodzą z Polski 2010-05-04 – Portal PR - 24PR
Najbardziej ekstremalni programiści świata pochodzą z Polski 2010-05-04

05.05.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

Nie ścigali się na długim dystansie, a jednak bez dobrej formy mogliby nie dać rady. Polski team rusty w składzie Adrian Kosowski, Jacek Dąbrowski oraz Jakub Białogrodzki wygrał konkurs w programowaniu ekstremalnym BME International 24 Hour Programming Challenge.

Dla Politechniki Gdańskiej powód do dumy jest tym większy, że wszyscy trzej zawodnicy są absolwentami naszej uczelni.

W X edycji konkursu Challenge24 wzięło udział 191 drużyn z całego świata, w tym aż 9 drużyn z Polski. Pierwsza runda odbyła się on-line. Do finału dopuszczono 30 najlepszych trzyosobowych teamów, które spotkały się w Budapeszcie między 30 kwietnia a 2 maja.

Zespoły miały do wykonania jedno, ale za to bardzo skomplikowane zadanie i tylko dobę na znalezienie najlepszego rozwiązania. Liczyły się znajomość sieci, grafiki komputerowej i teorii algorytmów. Dodatkowym atutem była znajomość sztucznej inteligencji, umiejętność szybkiego, precyzyjnego kodowania i pracy w zespole. Biorąc pod uwagę 24-godzinny rytm zawodów liczyła się zapewne także dobra forma fizyczna.

Warto dodać, że drużyna rusty wygrała zawody Challenge24 już po raz drugi. Złoto w międzynarodowej rywalizacji zgarnęła także w roku 2006.

Adrian Kosowski oraz Jacek Dąbrowski związani są zawodowo z firmą Sphere Research Labs oraz z Politechniką Gdańską. Natomiast Jakub Białogrodzki pracuje w firmie Starsoft.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.