Zaczęło się! – Portal PR - 24PR
Zaczęło się!

05.05.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

Pierwsze elementy konstrukcji stalowej nowego terminalu zamontowane. Na wrocławskim lotnisku zaczęło się mocowanie dźwigarów dachowych. Ważąca 2 tysiące ton konstrukcja stalowa obiektu będzie stawiana przez ponad pół roku.

Do pracy wykorzystywane będą dwa dźwigi gąsienicowe, o wysokości 60 i 80 metrów. Kolosy ważące 275 i prawie 500 ton będą układać konstrukcję nowego terminalu Portu Lotniczego Wrocław do grudnia 2010 roku. Stalowe elementy będą przywożone na plac budowy etapami, na miejscu ekipy budowlane zajmą się ich łączeniem i spawaniem.
W tej chwili rozpoczął się montaż pierwszych dźwigarów, które stanowią element nośny dachu. Stalowe będą też słupy podtrzymujące konstrukcję dachu, widoczne wewnątrz terminalu w hali odlotów i przylotów oraz konstrukcje, na których montowane będą fasady.
Czterokondygnacyjny terminal lotniczy buduje polsko-niemieckie konsorcjum Hochtief. Zgodnie z umową obiekt, warty prawie 300 milionów złotych, ma być gotowy wiosną 2011 roku, czyli na rok przed Euro 2012. Kilka miesięcy potrwają przygotowania do uruchomienia obsługi pasażerskiej. Według przewidywań otwarcie nowego terminalu Portu Lotniczego Wrocław nastąpi we wrześniu 2011.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Oferuje połączenia lotnicze z 30 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. Prognoza ruchu lotniczego na 2010 rok zakłada, że z usług wrocławskiego lotniska skorzysta 1 milion 700 tysięcy pasażerów. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.