Zalane drogi – mapa bieżących utrudnień na Targeo.pl – Portal PR - 24PR
Zalane drogi – mapa bieżących utrudnień na Targeo.pl

21.05.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

Serwis mapowy Targeo.pl wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad opublikował mapę utrudnień na odcinkach dróg dotkniętych powodzią. Informacje są aktualizowane na bieżąco na podstawie danych przekazywanych przez terenowych pracowników GDDKiA.

Dziś rano nieprzejezdnych było 16 odcinków dróg krajowych. Aby ułatwić kierowcom planowanie podróży serwis Targeo.pl we współpracy z GDDKiA na bieżąco aktualizuje interaktywną mapę utrudnień. Pracownicy terenowi GDDKiA są wyposażeni w urządzenia mobilne połączone on-line z centralną bazą danych o utrudnieniach. Dzięki temu, informacja wprowadzana przez pracownika w terenie, praktycznie natychmiast pojawia się na mapie internetowej. Równocześnie na mapie pojawiają się też dodatkowe informacje napływające z oddziałów GDDKiA i serwisu Radia Kierowców Polskiego Radia.

Mapa utrudnień powodziowych korzysta również z systemów AutoMapa i Targeo Traffic analizujących na bieżąco sygnały GPS z kilkudziesięciu tysięcy pojazdów. Na tej podstawie wykrywane są nieprzejezdne odcinki, które w informacjach o ruchu drogowym na mapie Targeo są oznaczone kolorem szarym.

– Dzięki pomiarom on-line z dużej liczby pojazdów i wykorzystaniu mobilnych aplikacji w GDDKiA możemy znacząco zwiększyć wiarygodność informacji publikowanych na mapie, skracając jednocześnie czas aktualizacji – mówi Rafał Mikołajczak, prezes Indigo sp. z o.o., operatora serwisu Targeo.pl.

Informacje o bieżących utrudnieniach na drogach można znaleźć na stronie http://mapa.targeo.pl. Punkty utrudnień (takie jak ograniczenia prędkości, czy zamknięte drogi) zostały oznaczone na mapie wraz z dokładnymi danymi opisującymi charakter zdarzenia oraz przewidywany czas usunięcia skutków.

Materiały graficzne oraz materiały do druku w wysokiej rozdzielczości dostępne są pod adresem http://www.targeo.pl/press

Targeo®, www.targeo.pl, serwis mapowy odwiedzany przez ponad 1,5 mln. unikalnych użytkowników miesięcznie, 3 miejsce w kategorii „Mapy i lokalizatory” wg Megapanel 02/2010. Platforma technologiczna Targeo umożliwia udostępnianie map cyfrowych i wizualizacji mapowych przez Internet, a dzięki aplikacji Targeo.mobi, również w telefonach komórkowych. Mapy zawarte w serwisie Targeo pochodzą z systemu nawigacji satelitarnej AutoMapa i jako jedyne na rynku zawierają kompletną sieć ponad 630 tys. km dróg, ponad 100 tys. miejscowości, w tym plany miast z pełną informacją adresową i obrysami poszczególnych budynków, a także ponad 500 tys. punktów użyteczności publicznej (tzw. POI). Targeo jest produktem firm Indigo Sp. z o.o., Aqurat sp. z o.o. i Geosystems Polska sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.