Hala sportowa przekazana Politechnice Świętokrzyskiej – Portal PR - 24PR
Hala sportowa przekazana Politechnice Świętokrzyskiej

02.06.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Sport. Autor: EchoInvestment


28 maja odbyło się podpisanie protokołu zdawczo – odbiorczego i przekazanie kluczy do hali sportowej zrealizowanej w ramach drugiego etapu rozbudowy centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Echo w Kielcach.

Od tego momentu uczelnia stała się użytkownikiem i właścicielem obiektu.

Hala sportowa ma prawie 3 500 mkw. Będzie służyć celom dydaktycznym i organizacji rozgrywek w różnych dziedzinach sportu. Na boisku o wymiarach ok. 40 x 43,5 m. można grać w piłkę ręczną, a także zaaranżować po dwa boiska do siatkówki, koszykówki czy korty tenisowe. W obiekcie znajduje się również m.in. wygodny kompleks szatniowy i strzelnica sportową. Widownia hali mieści ok. 500 osób. Obiekt jest połączony z wielopoziomowym parkingiem Galerii Echo przeszklonym łącznikiem na poziomie pierwszego piętra.

Realizacja hali rozpoczęła się w czerwcu 2009 roku i zakończyła na początku maja. Obiekt zrealizowała firma Fakt Budownictwo z Kielc.

GALERIA ECHO w Kielcach po rozbudowie będzie miała około 166 000 mkw. powierzchni całkowitej, z czego powierzchnia wynajmowalna wyniesie około  67 000 mkw. Klienci będą mogli korzystać z około 2 300 miejsc parkingowych.

W rozbudowanej Galerii Echo będzie można robić zakupy w blisko 300 sklepach. Dwa najwyższe piętra centrum przeznaczono na funkcje rozrywkowe i rekreacyjne. Klienci będą mieli do dyspozycji siłownię, fitness, 12-torową kręgielnię, liczne restauracje, kawiarnie, a dla dzieci przewidziana jest bawialnia i inne atrakcje położone na różnych kondygnacjach centrum.

Nowa Galeria Echo zostanie otwarta w sierpniu 2011 roku.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.

www.nowa.galeriaecho.pl

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Spółka realizuje również centra handlowo-rozrywkowe w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.

www.echo.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Gepner
PR Manager Echo Investment
Echo Investment SA
tel. +48 41 33 33 700
mob. +48 664 900 700
e-mail: wojciech.gepner@echo.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.