Hungaroring opanowany przez Jaguara – relacja z wydarzenia – Portal PR - 24PR
Hungaroring opanowany przez Jaguara – relacja z wydarzenia

12.06.2010 Kategoria: MOTO. Autor: ipis

Hunagaroring okazał się doskonałym miejscem do prezentacji wszystkich możliwości najnowszych samochodów Jaguara. W dniu 31 maja wielbiciele marki testowali najmocniejsze modele ze stajni Jaguara na węgierskim torze Formuły 1.

Testy samochodów rozpoczęły się w poniedziałek rano. Zaproszeni goście wzięli udział w czterech różnych programach. Jednym z nich były jazdy testowe najnowszym Jaguarem XJ. Każdy z uczestników mógł przekonać się o precyzji prowadzenia i fenomenalnych właściwościach jezdnych flagowego modelu Jaguara. Próby prowadzono na suchym oraz bardzo mokrym torze z włączonymi i wyłączonymi systemami wspomagania i kontroli trakcji.

Drugim programem była jazda XFR-tem. Profesjonalny pilot dokładnie instruował, jak należy zachować bezpieczeństwo jeżdżąc najmocniejszą wersją modelu XF w trudnych warunkach przy wyłączonych systemach elektronicznego wsparcia kierowcy.

Kolejną atrakcją przygotowaną dla uczestników był wyścig 12 samochodów. Do ich wyłącznej dyspozycji podstawiono 12 samochodów modelu XK w obu wersjach nadwozia: coupe i cabrio. Kierowcy mogli sprawdzić możliwości tych piekielnie szybkich maszyn. XKR-y udowodniły, że są sportowymi samochodami oferującymi ogromną moc, natychmiastową reakcję na wciśnięcie pedału gazu i nadzwyczajną lekkość i łatwość w prowadzeniu. Podczas jazdy z maksymalną prędkością nadal prowadziły się bardzo pewnie i precyzyjnie.

Ostatni z programów dotyczył bezpieczeństwa. Kierowcy mieli za zadanie dla odmiany jechać po suchym torze jak najwolniej. W najmniej oczekiwanym momencie na tylne koło samochodu puszczany był bardzo silny strumień wody. Próba mająca na celu demonstrację stabilności i pewności prowadzenia Jaguarów odniosła zamierzony efekt – wszyscy kierowcy docenili doskonałe właściwości jezdne samochodów.

„Spotkanie na Hungaroringu dowiodło, że Jaguary nie tylko świetnie wyglądają ale przede wszystkim mają sportową duszę. Bardzo się cieszę, że samochody wywarły na wszystkich ogromne wrażenie, szczególnie doceniono ich właściwości jezdne w ekstremalnych warunkach. Mam nadzieję, że dzień ten będzie mile wspominany przez naszych gości” – powiedziała Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

W spotkaniu uczestniczyli pasjonaci marki Jaguar z całej Europy, a z Polski przyjechało 31 osób.

Więcej informacji na www.jaguar.pl

Informacje dodatkowe:
Firma Jaguar została założona w roku 1922. Produkowała wtedy wózki boczne do motocykli. Od tego czasu stała się jednym z wiodących światowych projektantów i producentów luksusowych limuzyn i samochodów sportowych.

W ciągu ostatnich 3 lat oferta produktów marki Jaguar przechodziła ogromne zmiany. W 2007 roku miała miejsce premiera innowacyjnego Jaguara XF rozpoczynającego nową, dynamiczną erę w designie marki. Ponadto, bezustannie wprowadzano udoskonalenia we wszystkich modelach np.: facelift kompaktowego X-TYPE’a (2008), nowe silniki w modelach XK (2009) oraz zupełnie nowe wcielenie ikony – Jaguara XJ (wprowadzenie do sprzedaży w Polsce w 2010 roku). Nowatorskie elementy sprawiły, że obecne Jaguary to nie tylko mocna, znakomita konstrukcja, niezwykle zwinna i trwała, ale przede wszystkim piękne i szybkie samochody, których atutem jest ich niezwykła historia. Każdy Jaguar jest odważny, dynamiczny, pewny siebie. Co więcej, to samochód spersonalizowany, który odzwierciedla wszystkie potrzeby i pragnienia klientów marki.

Sekretem filozofii projektowej Jaguara jest pełne oddanie tworzeniu samochodów wzbudzających emocje. Jaguary z obecnej linii modelowej są ucieleśnieniem płynnego, nowoczesnego stylu motoryzacji. Każdy detal tchnie nowego, śmiałego ducha w segment samochodów luksusowych. Wszystkie modele stanowią nowoczesną interpretację kwintesencji Jaguara. Mocne, stylowe, muskularne, odważne – tworzone dla ludzi szukających nowych wyzwań dnia codziennego.

Więcej informacji na temat marki Jaguar znajdą Państwo na www.jaguar.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.