Dynamiczny rozwój Colliers International w Polsce – Portal PR - 24PR
Dynamiczny rozwój Colliers International w Polsce

09.07.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: ipis

Firma Colliers International, wiodący doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, w związku z dynamicznym rozwojem przedłużyła umowę najmu i wynajęła dodatkową powierzchnię biurową w warszawskim budynku Metropolitan. Równocześnie krakowski oddział firmy zmienił siedzibę i mieści się obecnie w prestiżowej Szarej Kamienicy. Obie umowy weszły w życie w pierwszej połowie roku.

Firma Colliers International, na co dzień doradzająca swoim klientom między innymi w zakresie wyboru lokalizacji dla ich siedzib, sama stanęła przed podobnym wyborem. Od początku działalności w Polsce czyli od 1997 r. spółka rozwija się bardzo dynamicznie i zatrudnia już ponad 130 osób. W związku z ekspansją i wzrostem zatrudnienia konieczne było podjęcie decyzji o powiększeniu zajmowanej dotychczas powierzchni.

W wyniku procesu renegocjacji oraz dzięki dobraniu dodatkowego metrażu warszawskie biuro Colliers International pozostaje w Metropolitanie, gdzie zajmie ponad 1300 mkw powierzchni biurowej brutto, co stanowi znaczną część czwartego piętra.

Metropolitan to trzyskrzydłowy budynek,  zlokalizowany w centrum miasta, przy placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, oferujący powierzchnię biurową klasy A+ na 6 kondygnacjach naziemnych. Pod budynkiem znajdują się dwa poziomy garaży podziemnych. Powierzchnię komercyjną na parterze zajmują ekskluzywne banki oraz najbardziej prestiżowe marki modowe na świecie, takie jak Dior czy Escada.

Projekt autorstwa Normana Fostera doskonale komponuje się z historycznym otoczeniem. W budynku zastosowano najnowsze technologie i rozwiązania architektoniczne. Właścicielem budynku Metropolitan jest fundusz inwestycyjny Aberdeen.

„Położenie budynku Metropolitan w prestiżowej części miasta, blisko warszawskiej Starówki, w pobliżu Parku Saskiego, Pałacu Prezydenckiego, hotelu Bristol, Opery i Teatru Narodowego, a jednocześnie przy znanym wszystkim Polakom Placu Piłsudskiego, to wyjątkowa lokalizacja, wspaniale wpisująca się w wizerunek naszej firmy.” – mówi Sylwia Pędzińska, Dyrektor Generalny Colliers International, odpowiedzialna za transakcję ze strony firmy – „Dodatkowo budynek jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi częściami Warszawy poprzez bliskie sąsiedztwo linii metra, linii tramwajowych i autobusowych, a jest to dla nas ogromnie ważne ze względu na wygodę naszych pracowników.

Przedłużenie umowy najmu w budynku Metropolitan zbiegło się w czasie z podjęciem decyzji o dalszym rozwoju Colliers International w Krakowie. Firma zdecydowała się na przeniesienie biura do Szarej Kamienicy, w której wynajęła blisko 80 mkw. To jeden z bardziej prestiżowych adresów w Krakowie,  pod względem lokalizacji biura.

Szara Kamienica to największa kamienica przy Rynku Głównym w Krakowie. Budynek położony jest u zbiegu Rynku Głównego i ul. Siennej, na trasie Drogi Królewskiej prowadzącej od Bramy Floriańskiej na Wawel.  Jest obiektem komercyjno-mieszkaniowym, oferującym wynajem powierzchni biurowej dużym i średnim firmom oraz apartamentów dla najbardziej wymagających klientów indywidualnych.  Historia Kamienicy sięga XIV w., zaś ostateczny kształt uzyskała na początku XX w. Właścicielem obiektu jest Fundacja „Grey House Szara Kamienica”.

O Colliers International
Colliers Macaulay Nicolls Inc. (CMN), działający jako Colliers International, jest wiodącą międzynarodową firmą doradczą na rynku nieruchomości. Firma doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Colliers posiada 480 biur w 61 krajach. Zajmuje się pośrednictwem w wynajmie, sprzedażą i zarządzaniem nieruchomościami, a także doradztwem na rynku hotelarskim, reprezentacją najemców, wycenami oraz badaniami rynku. Colliers International jest międzynarodową siecią firm niezależnych własnościowo i operacyjnie. Colliers International CEE posiada biura regionalne w Czechach, Polsce, Rumunii, na Słowacji, Ukrainie i na Węgrzech.

Firma została uhonorowana tytułem Najlepsza Agencja 2009 w Regionie Europy Środkowowschodniej w kategoriach rynki kapitałowe oraz powierzchnie przemysłowe i magazynowe wg CEE Real Estate Quality Forum, Najlepsza Agencja roku 2009 wg. CiJ Journal a także Najlepszy Dział Zarządzania Nieruchomościami roku 2009 wg. CiJ Journal. Firma zajęła również drugie miejsce w międzynarodowym rankingu firm z branży nieruchomości LIPSEY Company. Więcej na: www.colliers.com.

Colliers International Poland Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.