Flota z Carefleet S.A. dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Portal PR - 24PR
Flota z Carefleet S.A. dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

16.07.2010 Kategoria: Logistyka. Autor: admin

Dnia 12 lipca 2010 roku Carefleet S.A. podpisał z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych umowę na wynajem floty samochodowej.
Zakres umowy podpisanej przez Carfleet S.A., którego 100% udziałowcem jest Europejski Fundusz Leasingowy SA, obejmuje wynajem 3 samochodów wraz z ich pełnym serwisowaniem, ubezpieczeniem, likwidacją szkód komunikacyjnych i opieką flotową. Wyboru oferenta dokonano w drodze przetargu nieograniczonego, a kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej była cena oraz liczba zaproponowanych marek samochodów.

Przetarg na wynajem samochodów został ogłoszony na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przetarg dotyczył dostawy 3 sztuk fabrycznie nowych samochodów klasy D. Zwyciężyła oferta Carefleet S.A. ZUS dokonał wyboru 3 szt. samochodów Citroen C5.

Łączna wartość zamówienia wynosi 325 142,64 PLN brutto. Tą kwotę Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeznaczy na obsługę swojej floty w ciągu 3 lat użytkowania.

 
Frederic Lustig, Prezes Zarządu Carefleet S.A.: „Podpisanie umowy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych bardzo nas cieszy i jest naszym zdaniem dobrym prognostykiem na przyszłość. Wierzymy, że sposób finansowania flot samochodowych jaki oferujemy stanie się jeszcze popularniejszy wśród instytucji państwowych. Wynajem floty samochodów wraz ich pełnym serwisowaniem, ubezpieczeniem, likwidacją szkód komunikacyjnych i opieką flotową to nie tylko rozwiązanie wygodne, ale i większa oszczędność aniżeli w przypadku tradycyjnego zakupu samochodów. ZUS jest kolejną, po Ministerstwie Skarbu Państwa instytucją, z którą podpisaliśmy umowę na wynajem floty samochodów. Liczymy, że w ślad za nimi uda nam się przekonać i pozyskać do współpracy kolejne podmioty, które docenią korzyści wynikające z tego sposobu finansowania”.

Informacja o Carefleet S.A

Carefleet S.A.  specjalizuje się w długoterminowym wynajmie floty pojazdów (Full Service Leasing). Powstała w 2004 roku, poprzez wydzielenie istniejącego w Europejskim Funduszu Leasingowym (od roku 2001) Departamentu Car Fleet Management. Obecnie w Polsce zarządza flotą ponad 6500 pojazdów. Posiada oddziały w pięciu miastach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk). Carefleet S.A. należy do Grupy Credit Agricole, obecnej w 60 krajach Świata. W skład polskiej części grupy wchodzą również Europejski Fundusz Leasingowy oraz Lukas Bank.

Informacje o Europejskim Funduszu Leasingowym S.A.
Europejski Fundusz Leasingowy SA jest największą w Polsce instytucją finansową, oferującą leasing wszelkich środków trwałych. Od 2001 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Crédit Agricole, która znajduje się w światowej czołówce grup bankowych pod względem wielkości kapitału. Od kilkunastu lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Już ponad 200 tys. klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.