Grupa Lexum wchodzi do Polski – Portal PR - 24PR
Grupa Lexum wchodzi do Polski

02.07.2010 Kategoria: Wieści za spółek, zdrowie. Autor: admin

Czeska grupa klinik okulistycznych Lexum rozpoczyna ekspansję na rynku polskim. Kliniki w Krakowie, Poznaniu i Szczecinie, które od 11 lat znane były pod nazwą Intermedica, połączyły się z Grupą Lexumn i rozpoczynają działalność pod nowym szyldem – Lexummedica. Przygotowywane są kolejne inwestycje na rynku polskim.

Grupa Lexum to największa sieć klinik okulistycznych w Czechach, która posiada placówki w Pradze, Ostrawie, Brnie i Czeskich Budziejowicach. Teraz do tej grupy dołączają kliniki z Polski, które do tej pory znane były jako Intermedica.

– Warto inwestować w polski rynek usług okulistycznych ponieważ ma on bardzo duży potencjał. Z roku na rok wzrasta świadomość możliwości, jakie daje okulistyka XXI wieku, co przekłada się na wzrost zainteresowania zabiegami np. laserowej korekcji wad wzroku lub usuwania zaćmy – mówi Sławomir Kucharski – Dyrektor Zarządzający Klinik Okulistycznych Lexummedica. Włączenie polskich klinik do Grupy Lexum spowodowało nie tylko wzmocnienie naszej pozycji w Europie Środkowowschodniej, ale pozwoliło także na inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt, oznaczające dostęp do najnowszych metod leczenia pacjentów z Polski – dodaje.

Jedną z pierwszych korzyści wynikających z połączenia jest inwestycja w laser femtosekundowy, który pozwala na wykonywanie zabiegów laserowej korekcji wad wzroku w sposób jeszcze bezpieczniejszy i bardziej komfortowy dla pacjentów. To sprzęt na światowym poziomie, dostępny tylko w kilku nielicznych ośrodkach w kraju. Zabieg z użyciem lasera femtosekundowego dostępny jest już we wszystkich trzech oddziałach klinik Lexummedica – Poznaniu, Krakowie i Szczecinie.

Lexummedica jest największą siecią klinik okulistycznych w Polsce, która dysponuje najnowocześniejszą aparaturą medyczną. Dzięki włączeniu do Grupy Lexum będzie możliwy dalszy dynamiczny rozwój zakresu oferowanych usług medycznych jak i dalszy rozwój sieci klinik. Wśród nowo wprowadzonych usług znajduje się m.in. cross-linking – zabieg terapii stożka rogówki – już dostępny w Poznaniu i Krakowie. Planowane są także dalsze inwestycje w sprzęt medyczny, dzięki którym Lexummedica będzie mogła zwiększyć ilość przeprowadzanych zabiegów oraz satysfakcję pacjentów.

Obecnie sieć ośrodków okulistycznych Lexummedica (dawniej Intermedica) w Polsce wykonuje ponad 3 000 zabiegów chirurgii refrakcyjnej oraz 1 000 zabiegów usunięcia zaćmy rocznie. Tymczasem w 2009 roku w czeskich klinikach grupy Lexum wykonano ponad 12 500 zabiegów usunięcia zaćmy i ponad 5 700 zabiegów chirurgii refrakcyjnej.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.