Naturalne rozwiązania dla snu – Portal PR - 24PR
Naturalne rozwiązania dla snu

27.08.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Lateks, końskie włosie, bawełna i kokos. Co łączy wymienione wyrazy? Wszystkie oznaczają naturalny, głęboki i pozbawiony objawów alergii – sen.
Intuicyjnie wiemy, że to co naturalne jest zdrowsze i lepsze. Dotyczy to nie tylko żywności, ale również umeblowania naszej sypialni. Aby organizm mógł efektywnie wykorzystać czas nocnego wypoczynku, warto przyjrzeć się dokładniej łóżku, na którym śpimy, w szczególności zaś materacowi. Ten niewidoczny pod pościelą element wyposażenia ma ogromne znaczenie. Od niego zależy czy po przebudzeniu nie boli nas kark, czy nasz kręgosłup nie ulega deformacji podczas długich, nocnych godzin, czy wreszcie zapadamy w głęboki, regenerujący sen, czy też śpimy jak przysłowiowy „zając pod miedzą”.

Wybór materaca
Podstawowym warunkiem wyboru materaca jest dopasowanie go do wagi przyszłego użytkownika. Na tym polu nie można popełnić błędu. Konsekwencją będą bóle kręgosłupa i niewyspanie. Najlepiej sprawdzić materac kładąc się na nim w dwóch najczęściej przybieranych podczas snu pozycjach. Najpierw układamy ciało na boku – kręgosłup powinien ułożyć się w linii prostej. Następnie odwracamy się na plecy – odcinek lędźwiowy nie może wyginać się w łuk, ani też przylegać ściśle do materaca. -Oprócz tego każdy materac powinien mieć w opisie informację na temat twardości. W naszej ofercie jako odniesienie do kategorii twardości, przyjęliśmy wagę 80 kg – mówi Tomasz Goc – Dyrektor Handlowy z Fabryki Materacy Janpol. Niemniej istotne są materiały, którymi posłużono się przy wykonaniu materaca.

Natura w czystej postaci
Wkład materaca Zeus, z oferty Janpolu, tworzy blok lateksowy obłożony obustronnie, płytą kokosową o grubości 2 centymetrów. Po stronie letniej występuje również końskie włosie, które ma świetne właściwości higroskopijne i jest elastyczne. Lateks otrzymuje się na bazie połączenia naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z syntetycznym lateksem, co daje w efekcie bardzo trwały materiał. Dzięki wysokiej elastyczności jest odporny na odkształcanie i doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Lateks ma silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, gdyż wewnętrzny system mikroskopijnych otworów umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Kokos, którym obłożona jest płyta lateksowa materaca Zeus, to również naturalny surowiec pochodzący ze skorupy orzecha kokosowego. Dzięki swej naturalnej strukturze włókno kokosowe jest lekkie i przewiewne oraz posiada właściwości antyalergiczne. Kokos efektywnie pochłania wydzielany w czasie snu pot i wilgoć panującą w otoczeniu. Materac Zeus posiada praktyczny pokrowiec lato/zima, pikowany z jednej strony bawełną, z drugiej owczą wełną. Bawełna, naturalne włókno o doskonałych właściwościach higroskopijnych, jest w stanie przejąć prawie połowę z wytwarzającej się wilgoci ciała. Za sprawą tej właściwości ochładza nasz organizm i zapewnia odpowiednią wentylację ciała w gorące dni. Końskie włosie nie tylko powstrzymuje rozwój bakterii i alergenów, ale też jest wyjątkowo odporne na wilgoć i trwałe, przez co zwiększa żywotność materaca. Owcza wełna stosowana po zimowej stronie materaca efektywnie zatrzymuje ciepło wytwarzane przez organizm, dzięki czemu skutecznie zagrzeje nawet największych zmarzluchów.

Dzięki pozytywnym opiniom ośrodków służby zdrowia , Zeus posiada status materaca rehabilitacyjnego. Oznacza to, że może być sprzedawany z atrakcyjną, 7% stawką VAT. Jego najwyższą jakość potwierdza też złoty medal zdobyty podczas Targów Poznańskich. Ekologiczność zastosowanych w nim rozwiązań sprawia, że z powodzeniem sprawdzi się w sypialni alergika i każdego, komu zdrowie i wygoda nie są obojętne.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.