Uwolnij przestrzeń – Portal PR - 24PR
Uwolnij przestrzeń

12.08.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Małe mieszkania, chociaż przytulne, często bywają zbyt ciasne. Brak wolnej przestrzeni nie tylko psuje wizualną harmonię wnętrza, ale utrudnia codzienne funkcjonowanie. Na szczęście istnieją proste sposoby, aby efektywnie zagospodarować nawet niewielką przestrzeń.

Minimalizm aranżacyjny
W małych mieszkaniach warto zdecydować się na oszczędny wystrój. Sterty pamiątek z wakacji piętrzące się na półkach i bogata ornamentyka zdecydowanie się nie sprawdzą. Najlepszym rozwiązaniem będą proste, mocno zgeometryzowane meble, które zestawimy z niewielkim dywanikiem i roletami zamiast tradycyjnych, ciężkich zasłon. Taka kompozycja sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przestronne i funkcjonalne. Minimalizm rezygnuje z finezyjnej dekoracyjności, co nie oznacza, że jest stylem pozbawionym komfortu i przytulności. Ascetyczny design z powodzeniem złagodzą fotele o miękkich, opływowych kształtach i drobne dekoracyjne akcenty: gustowny wazon lub kunsztownie zdobiony świecznik. Nie bez znaczenia jest także kolorystyka. W minimalistycznej aranżacji dominują zazwyczaj jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń, ale też nadają jej surowy charakter. Można go złagodzić za pomocą kilku przełamujących konwencję elementów, jak barwne płótno, odblaskowa kapa na łóżko lub finezyjne drzwi. Kolekcja AMBER z bogatej oferty firmy INVADO znakomicie sprawdzi się jako kontrastowe uzupełnienie minimalistycznego wnętrza. Ofertę tworzy czternaście kunsztownie zdobionych modeli drzwi, wśród których każdy odnajdzie coś dla siebie. Ich ornamentyka waha się od zrównoważonych, symetrycznych układów elementów, po lekkie, finezyjne kompozycje.

Magia światła
Naturalne światło to darmowy, a przy tym bardzo efektowny element wystroju. Promienie słońca rozświetlają i optycznie powiększają wnętrze, a także maskują jego niedoskonałości. Dlatego warto maksymalnie wykorzystać zalety płynące ze swobodnej gry promieni słonecznych w mieszkaniu. Kolekcja szklanych drzwi AMBER pozwala na ich nieograniczone przenikanie do środka, dzięki czemu wnętrze zyskuje niezwykle stylowy wygląd. Czternaście oryginalnie zdobionych modeli przełamuje stereotypy w myśleniu o nowoczesnym designie. Różnorodność stylistyki pozwala wybierać zarówno wśród spójnych, silnie zgeometryzowanych kompozycji, jak i fantazyjnych modeli, urzekających płynnością linii. Intrygująca ornamentyka idzie w parze z całkowitym bezpieczeństwem użytkowania. Wbrew swej subtelnej nazwie, kolekcja AMBER wykonana została z hartowanego szkła. Może więc być bezpiecznie używana nawet w pokoju dziecięcym.

Urządzanie małego mieszkania stanowi prawdziwe wyzwanie, dlatego oprócz intuicji warto skorzystać z profesjonalnego programu do aranżacji wnętrz. Bezpłatny door planner na www.invado.pl pozwoli bezpiecznie poeksperymentować z kolorem ścian, podłóg i doborem mebli. Dzięki temu przetestujesz swoją wymarzoną wizję lub stworzysz od zera nowy, oryginalny projekt.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.