Hotel ”Pod Brunatnym Jeleniem” olśniewa! – Portal PR - 24PR
Hotel ”Pod Brunatnym Jeleniem” olśniewa!

20.09.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Kamienica Rynek 20 w Cieszynie, dawny hotel ”Pod Brunatnym Jeleniem”, przechodzi prawdziwą metamorfozę. Od początku sierpnia trwają intensywne prace remontowe zarówno wewnątrz kamienicy, jak i na elewacji budynku. Griffin Real Estate – deweloper działający na rynku luksusowych nieruchomości mieszkaniowych – przygotował niespodziankę dla wszystkich mieszkańców Cieszyna. We wtorkowy wieczór rozbłyśnie, zdobiąca szczyt budynku, figura jelenia!

Iluminacja figury nastąpi po przeniesieniu prac rewitalizacyjnych z frontowej ściany na fasadę od strony ul. Regera. Za projekt wykonawczy, na podstawie którego realizowane są prace remontowe zewnętrznej elewacji budynku, odpowiada pracownia Projekt Plus Architekci z Zabrza. Według zaplanowanych rozwiązań, punkty świetlne rozmieszczone będą na pilastrach, na wysokości pierwszego piętra, a płynący z nich strumień światła rozchodził się będzie po ich powierzchni. System oparty jest o oprawy LED oraz metalohalogenowe.
Griffin Real Estate zdecydował się na montaż iluminacji fasady nie tylko od strony rynku, ale także na elewacji od ul. Szerokiej i Regera. Dodatkowo, oświetlona zostanie także część ogrodowa dziedzińca.

„Kamienica Rynek 20 w Cieszynie jest wyjątkową inwestycją. Chcieliśmy pójść wzorem europejskich miast, takich jak Paryż czy Londyn, w których oświetlane są najpiękniejsze budynki. Iluminacja podkreśla zalety kamienicy Rynek 20 i wydobywa jej dekoracyjny charakter, podnosząc jednocześnie prestiż całego cieszyńskiego Rynku. Dodatkowo sprawia, że przestrzeń wokół budynku staje się bezpieczniejsza. Obecnie planujemy podświetlić figurę jelenia, a w przyszłości całą kamienicę. Mamy nadzieję, że oświetlenie zachwyci zarówno cieszynian, jak i przyszłych lokatorów” – mówi Patrycja Kwiatkowska, dyrektor zarządzający Griffin Real Estate.
Instalacją świetlną na cieszyńskim rynku mogą pochwalić się zaledwie trzy budynki – Dom Narodowy, Ratusz Miejski oraz siedziba Banku Śląskiego. Od 21 września także kamienica Rynek 20 dołączy do tego grona.

Zakończenie prac remontowych kamienicy Rynek 20 planowane jest na koniec IV kwartału2010. Aktualnie ku końcowi zmierzają działania przy zewnętrznej elewacji, natomiast wewnątrz budynku trwa intensywna modernizacja. Swój dawny blask odzyskuje właśnie słynna sala balowa, w której bawiła się śmietanka towarzyska ostatnich trzech wieków.

Więcej informacji na temat inwestycji „Rynek 20” znajdą Państwo na stronie internetowej http://www.rynek20.pl/

Informacje dodatkowe:
Griffin Real Estate (GRE) działa na rynku luksusowych nieruchomości mieszkaniowych. Firma koncentruje się na tworzeniu ekskluzywnych apartamentów w historycznych kamienicach w centrach największych miast w Polsce. Spółka należy do grupy Griffin Investments Partners Holding, inwestującej w nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. GRE jest częścią segmentu deweloperskiego grupy. W skład grupy wchodzą również Griffin High Street zajmujący się inwestowaniem w powierzchnie handlowe zlokalizowane przy tzw. high streets (prestiżowe położenie w ścisłych centrach miast) oraz Griffin Property Finance – fundusz typu mezzanine, dedykowany rynkowi nieruchomości i zarządzany w Polsce przez Griffin Advisors.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.