Comarch dla SKAGEN Funds – Portal PR - 24PR
Comarch dla SKAGEN Funds

20.10.2010 Kategoria: fundusze, Systemy IT. Autor: Comarch Finanse

SKAGEN Funds, norweska firma zarządzająca funduszami, zautomatyzuje komunikację z klientem oraz raportowanie do klientów dzięki wdrożeniu rozwiązania Comarch Reporting Platform.

Projekt wdrożenia ma na celu zapewnienie klientom indywidualnym i instytucjonalnym w wielu krajach kompleksowej sprawozdawczości dzięki wysokiej klasy narzędziom raportująco-analitycznym opartym na technologii hurtowni danych oraz business intelligence. Komunikacja wewnątrz firmy, jak również między doradcami i klientami będzie prowadzona przez bezpieczny web-portal z wykorzystaniem różnorodnych kanałów komunikacyjnych.

Projekt opiera się na unikalnym i bogatym doświadczeniu Comarch w technologii business intelligence i hurtowni danych, analizie performance & attribution, jak również w budowie webowych platform komunikacyjnych. Kompleksowe rozwiązanie dostarczone będzie w bezpiecznym i skalowalnym modelu SaaS z jednego z Comarch Data Centers w Europie.

Budowanie długoterminowych relacji z klientem opartych na zaufaniu, przejrzystości i komunikacji jest kluczowym wyzwaniem dla branży inwestycyjnej. W projekcie łączymy głęboką wiedzę na temat raportowania efektywności portfela oraz infrastruktury usługowej zapewniającej elastyczne, skalowalne i niezawodne środowisko, co pozwoli sprostać oczekiwaniom biznesowym SKAGEN Funds. Liczymy na kolejny sukces wdrożeniowy dzięki pełnemu zaangażowaniu obu stron – komentuje Grzegorz Prosowicz, Business Development Manager w Comarch SA.

Dla SKAGEN Funds istotne jest zaprojektowanie i zaimplementowanie platformy sprawozdawczej dopasowanej do potrzeb, dzięki której będziemy mogli odzwierciedlić nasze unikalne osiągnięcia. Jesteśmy przekonani, że znaleźliśmy w Comarch silnego i elastycznego partnera IT na cały okres realizacji projektu, począwszy od projektowania, przez wdrożenie i eksploatację rozwiązania. Platforma pozwoli nam wywiązać się z zobowiązań wobec naszych klientów i zapewnić im komunikację i usługi na najwyższym światowym poziomie – podkreśla Jim Sumpter, który wraz z Bjørnem Tjemslandem, pełni funkcję Project Managera w zakresie sprawozdawczości w SKAGEN Funds.

SKAGEN Funds to wiodąca, niezależna firma zarządzająca aktywami z siedzibą w Norwegii. Jedynym celem SKAGEN jest zapewnienie klientom możliwie najlepszego zwrotu z inwestycji poprzez realizację filozofii zwiększenia wartości i aktywnego inwestowania z szerokimi pełnomocnictwami, czyli filozofii opartej na zdrowym rozsądku.

Więcej informacji o rozwiązaniach Comarch >> www.comarch.pl

Podobne wpisy:

Tagi: , , , , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.