NewsPoint Social Media wdrażany w Norwegii – Portal PR - 24PR
NewsPoint Social Media wdrażany w Norwegii

20.10.2010 Kategoria: INTERNET, Social media. Autor: ipis

NetSprint rozpoczął sprzedaż swojego autorskiego systemu monitorującego media społecznościowe (Facebook, Twitter, fora i blogi) – NewsPoint Social Media – na kolejnym rynku zagranicznym. Lokalnym partnerem jest norweska firma monitorująca media, Opoint AS. Dzięki współpracy z NetSprint, Opoint jako jeden z pierwszych graczy na norweskim rynku zaoferuje klientom kompleksowe narzędzie służące badaniu postrzegania wizerunku firmy.

Na mocy podpisanej umowy NetSprint umożliwi Opoint dystrybucję produktu NewsPoint Social Media pod własną nazwą Opoint Soziale Medier do klientów pośrednich i użytkowników końcowych w Norwegii. Dotychczas firma Opoint korzystała z darmowych rozwiązań przeszukujących blogi.

Norwegia to drugi rynek zagraniczny, na którym będzie sprzedawane rozwiązanie NewsPoint Social Media. Pierwszym był rynek litewski, na którym NewsPoint Social Media jest dostępny od czerwca b.r.

Najistotniejszym argumentem za wyborem NewsPoint Social Media były możliwość przeszukiwania wszystkich najważniejszych mediów społecznościowych, elastyczność rozwiązania, oraz dalsze perspektywy rozwoju aplikacji w oparciu o wymagania rynku norweskiego” – mówi Terje Andersen, CFO Opoint AS. „Kolejnym argumentem za tym wyborem były również doskonałe doświadczenia płynące z wieloletniej współpracy z NetSprint.” – dodał.

Aplikacja NewsPoint Social Media została przystosowana do specyfiki języka norweskiego i monitoruje obecnie treści ze stron na Facebooku, norweskie wpisy z Twittera, blogów (w tym blogów z najpopularniejszego w Norwegii serwisu blogg.no) oraz najpopularniejszych norweskich serwisów skupiających liczne fora (między innymi diskusjon.no). W rozwiązaniu zastosowano specjalny algorytm do rozpoznawania postów w języku norweskim. Oprócz dostarczenia aplikacji, NetSprint.pl będzie zajmował się również jej utrzymaniem i serwisem oraz pracami rozwojowymi. Firma planuje poszerzać listę monitorowanych serwisów oraz rozwijać algorytmy służące usprawnieniom procesu pobierania danych oraz ich analizy.

Naszym strategicznym celem jest aby klienci mieli możliwość monitorowania w jednym miejscu całego kontentu tworzonego przez użytkowników i jednocześnie wszystkie informacje dostawali jak najszybciej. Nasz algorytm jest uniwersalny i dlatego umożliwia nam detekcję oraz pobieranie treści z social media na dowolnych innych rynkach. Cieszymy się, że NewsPoint Social Media spotyka się z żywym odzewem poza Polską” – dodaje Artur Banach, CEO NetSprint.pl

Norweska firma Opoint AS dostarcza usługi monitoringu mediów pod marką Opoint Monitor w kilkunastu krajach europejskich. Firmy współpracują od początku 2007 roku. Pierwszym etapem współpracy było udane wprowadzenie w Polsce pod marką NewsPoint flagowego produktu norweskiej firmy – Opoint Monitora.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.