Polski Przemysł Spirytusowy powołał komórkę ds. public relations – Portal PR - 24PR
Polski Przemysł Spirytusowy powołał komórkę ds. public relations

19.10.2010 Kategoria: Agencje PR. Autor: ipis

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy zatrudnił specjalistę ds. public relations, którego zadaniem będzie komunikacyjne wsparcie działań organizacji, zwłaszcza w zakresie społecznej odpowiedzialności.

Bartosz Bełkowski, wcześniej pracujący m.in. w Network PR (obecnie MG Network), będzie odpowiadał za politykę informacyjną Związku Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego (ZP PPS). Największymi wyzwaniami, z którymi się zmierzy, będzie zbudowanie pozytywnego wizerunku branży oraz pokazywanie jej w wielu aspektach – nie tylko przez pryzmat wpływów do budżetu państwa i walki z alkoholizmem.

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy (ZP PPS) jest organizacją branżową zrzeszającą producentów napojów spirytusowych. Do jego zadań należy podejmowanie działań wspierających rozwój branży spirytusowej w Polsce i za granicą poprzez współpracę z instytucjami publicznymi oraz organizacjami społecznymi.

ZP PPS zajmuje się kwestiami związanymi z tworzeniem odpowiednich warunków prawnych i ekonomicznych dla rozwoju branży. Jednym z głównych zadań ZP PPS jest także realizacja działań z zakresu społecznej odpowiedzialności. Od 2008 r. Związek, wspólnie z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami publicznymi, prowadzi kampanię „Piłeś? Nie jedź!”. Ma ona na celu przekazanie informacji na temat zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu, zwłaszcza w grupie wiekowej 18-30 lat.

Również w 2008 r. Związek rozpoczął kampanię społeczną „Lepszy start dla Twojego dziecka”, skierowaną do kobiet w wieku 18 – 35 lat, spodziewających się dziecka lub dopiero planujących zajście w ciążę. Głównym hasłem kampanii jest „Każda ilość alkoholu może doprowadzić do uszkodzenia nienarodzonego dziecka”, a jej celem jest zbudowanie świadomości społecznej w zakresie zagrożeń związanych ze spożyciem alkoholu w czasie ciąży.

ZP PPS podejmuje również szerokie działania edukacyjne, mające na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń związanych z nieodpowiedzialną konsumpcją i sprzedażą alkoholu. Temu celowi służą szkolenia, w których dotychczas wzięło udział prawie cztery tysiące handlowców oraz funkcjonariuszy służb porządkowych w całym kraju.

Źródło: Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.