Volvo liderem w swojej klasie – Portal PR - 24PR
Volvo liderem w swojej klasie

13.10.2010 Kategoria: MOTO. Autor: ipis

Od stycznia do września kupiono w Polsce 3390 nowych Volvo.  Jak wskazują dane Centralnej Ewidencji Pojazdów MSWiA, to najlepszy wynik w segmencie Premium w tym roku.

Dane zaprezentowane przez CEP opierają się na rejestracji nowych pojazdów, zarówno samochodów osobowych, jak i tych z homologacją ciężarową, do września 2010 r. zarejestrowano 3390 nowych samochodów Volvo. Oznacza to pierwsze miejsce i 26% udział skandynawskiej marki w segmencie Premium*.

W  porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym marka Volvo zanotowała wzrost rejestracji nowych pojazdów o ponad 10%.

Informacje z CEP-u pokazują, że z sukcesem kontynuujemy naszą strategię wzrostu. Rośniemy już 10.3 proc., sprzedaliśmy ponad 3 tys. samochodów, z czego prawie 1200 modelu XC60. Od sierpnia w salonach jest dostępna nasza tegoroczna najważniejsza premiera  – nowe Volvo S60, a na początku listopada pojawi się w Polsce całkiem nowego Volvo – sportowe kombi V60. Myślę, że wyniki sprzedaży i tegoroczne premiery, pozwalają nam posiadać bardzo optymistyczne prognozy jeśli chodzi o cały rok 2010. – powiedział Arkadiusz Nowiński, Prezes Volvo Auto Polska.

*w skład wchodzą także marki Audi, BMW i Mercedes.

Źródło: Volvo Auto Polska

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.