We Wrocławiu o social media – Portal PR - 24PR
We Wrocławiu o social media

11.10.2010 Kategoria: INTERNET, Social media. Autor: ipis

19 października w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się konferencja Social Media Day.To kolejna odsłona zapoczątkowanego w czerwcu cyklu konferencji poświęconej social mediom. Tym razem, z powodu zbliżających się wyborów samorządowych, tematem będzie otwarta komunikacja polityczna w serwisach społecznościowych. Ponadto na konferencji obecny będzie prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz, który spotka się z najbardziej znanymi blogerami ze Stolicy Dolnego Śląsk oraz będzie odpowiadał na ich pytania.

„Święto mediów społecznościowych jest każdego dnia: na Facebooku powstają nowe grupy poparcia lub kontestacji, wpis z Twittera trafia na czerwony pasek telewizji informacyjnych, zdjęcie z nk.pl – na czołówki gazet.  Dzięki „lubię to” – nasze życie stało się głosowaniem, które trwa cały czas” – mówi Szymon Sikorski, prezes stowarzyszenia Open Gov, promującego otwartą komunikację w polityce.

Idea otwartej komunikacji w polityce i Open Gov zakłada, że obywatele, dzięki social mediom, są nie tylko odbiorcami efektów, lecz współuczestnikami procesu sprawowania władzy.  W ten sposób – dzięki internetowi – tworzy się społeczeństwo obywatelskie, które ma realny wpływ na rzeczywistość pozainternetową.

Podczas konferencji Social Media Day odbędzie się także premiera Lubczasopism – nowego projektu platformy publicystycznej Salon24.pl. Serwis ten wrocławianom przedstawi Igor Janke.

To właśnie blogerom z Salonu24 Jarosław Kaczyński udzielił pierwszego wywiadu
w kampanii wyborczej. Wcześniej z blogerami spotykał się także premier Donald Tusk. Teraz – jako pierwszy prezydent miasta – zdecydował się na to Rafał Dutkiewicz. Pytania będą mu zadawać Paweł Andrzejczuk, autor bloga Wrocław z wyboru, a także Paweł Rybicki – Rybitzky i Łukasz Medekasza z 5władzy.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a swoją obecność można potwierdzić na Fan Page’u wydarzenia w serwisie Facebook.

Więcej informacji o konferencji:

http://facebook.com/smdaypoland i http://socialmediaday.tumblr.com

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.