Wkrótce poznamy Kierowcę Roku 2010 – Portal PR - 24PR
Wkrótce poznamy Kierowcę Roku 2010

01.10.2010 Kategoria: INTERNET, Konkursy, MOTO. Autor: ipis

Znamy już dziesięciu finalistów konkursu prowadzonego w ramach programu na rzecz bezpieczeństwa drogowego defensywnikierowcy.pl – Bezpieczne Auto Firmowe. To oni, już 18 października na autodromie Szkoły Jazdy Renault, będą rywalizować o tytuł Kierowcy Roku 2010.W trzeciej edycji programu defensywnikierowcy.pl konkursowe zadanie polegało na uzyskaniu certyfikatu stwierdzającego bezbłędne zaliczenie kursu e-learningowego oraz podaniu hasła propagującego ideę jazdy defensywnej. Dziesięć najlepszych haseł stało się przepustką do ostatniego etapu tegorocznej edycji programu – praktycznego szkolenia z zasad bezpiecznej jazdy zakończonego wyborem Kierowcy Roku 2010.
Po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszonych haseł i zgodności danych osobowych ich autorów z wystawionymi e-certyfikatami jury złożone z przedstawicieli organizatora i partnerów programu wyróżniło:
Rafał Hampel: „Defensywny w aucie, ofensywny w życiu, jeździ zawsze z głową, nigdy po wypiciu”.
Jerzy Jarzembowski: „Defensywność za kółkiem, ofensywność działaniu”.
Dariusz Król: „Defensive i droga jest prosta”.
Krzysztof Łania: „Defensywny kierowca jest lepszy od rajdowca”.
Anna Max: „Włącz myślenie i właściwy bieg”.
Adam Olszak: „Nie benzyna w żyłach, ale olej w głowie”.
Jacek Pels: „Bezpieczni + rozważni = defensywni kierowcy”.
Adrian Rączka: „Myślę, więc jeżdżę”.
Bartłomiej Smoderek: „Szybkość + defensywa = rozwaga”.
Tomasz Wachowiak: „Bierz przykład i zostań defensywnym kierowcą”.
„Na około 3 tysiące osób, które w tym roku pomyślnie przeszły wirtualne szkolenie z zasad defensive drivingu, 84 nadesłały swoje hasła, potwierdzając tym samym chęć skonfrontowania wiedzy teoretycznej z realiami autodromu i umiejętnościami innych laureatów. Nasi Internauci dobrze sobie poradzili z zagadnieniami zawartymi w e-learningu, mimo że w tym roku rozszerzyliśmy go o kolejne poziomy i stopnie wtajemniczenia. Zaproponowane hasła pokazały, że uczestnicy programu świetnie rozumieją idee defensywnej jazdy i potrafią przedstawić je w pigułce. Wkrótce zobaczymy jak wiedzę teoretyczną zastosują w praktyce i który z nich odjedzie do domu ze statuetką Kierowcy Roku 2010” – komentuje Dorota Murzyńska z ramienia organizatora programu.
Nad poprawnością praktycznego szkolenia i profesjonalnym wyborem Kierowcy Roku 2010 będą czuwali doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Jazdy Renault, która dołączyła do grona partnerów programu defensywnikierowcy.pl. Grupa Goodyaer Polska i BP Europa SE, jako partnerzy wszystkich edycji programu defensywnikierowcy.pl, wspólnie z organizatorem decydują o jego celach, merytoryce i formule.
„Goodyear, marka bezsprzecznie kojarzona od ponad wieku z bezpieczeństwem, już po raz kolejny jest partnerem programu defensywnikierowcy.pl. Szczególnie cenne jest to, że inicjatywa ta zmienia się i ewoluuje wraz z jej uczestnikami. Każda edycja proponuje coś nowego i uzupełnia dotychczas zdobytą wiedzę. Wierzymy, że dzięki temu mamy coraz więcej świadomych swoich umiejętności kierowców i przyczyniamy się do tego, iż nasze podróże po Polsce i Europie są coraz bezpieczniejsze” – powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor Komunikacji Grupy Goodyear Polska.
Event na autodromie zakończy 3. edycję programu defensywnikierowcy.pl. Kolejna odsłona programu tradycyjnie planowana jest na pierwsze dni stycznia przyszłego roku. Organizatorzy zapowiadają wiele nowości zarówno dla kierowców flotowych, jak i indywidualnych, w tym pierwszy w Polsce poradnik bezpiecznej jazdy dla młodych kierowców i ich rodziców.

Celem programu defensywnikierowcy.pl jest teoretyczne i praktyczne szkolenie kierowców z zasad jazdy defensywnej. Ogólnopolski program na rzecz bezpieczeństwa drogowego prowadzony jest od początku 2008 roku. Na stronie internetowej programu www.defensywnikierowcy.pl dostępny jest moduł e-learningu.
Działania przygotowane są z myślą o kierowcach aut firmowych, którzy w ruchu drogowym stanowią grupę podwyższonego ryzyka. Kurs e-learningowy uczy zasad jazdy defensywnej i w ciekawy sposób pozwala je przyswoić.
Przygotowując trzecią odsłonę programu uwzględniono fakty, wynikające ze szczegółowych założeń defensive driving’u oraz dane pozyskane przez organizatora po dwóch latach obecności programu w Internecie.
Inicjatywa dedykowana jest kierowcom aut firmowych, którzy nie stanowią grupy jednorodnej – wśród nich są zarówno młodzi, niedoświadczeni kierowcy, jak i osoby w podeszłym wieku. Podobnie sytuacja przedstawia się wśród Internautów, którzy spontanicznie zapoznają się z programem. E-learning i psychotest zostały więc wzbogacone o zestawy dodatkowych pytań i zagadnień dla każdej z tych grup.
Co roku ogłaszany jest konkurs na „Kierowcę Roku programu defensywnikierowcy.pl”. Organizator wybiera 10 laureatów i zaprasza ich na całodzienny bezpłatny kurs z doskonalenia jazdy i jazdy defensywnej. Najlepszy z nich otrzymuje tytuł „Kierowcy Roku 2010 programu defensywnikierowcy.pl”
Akcji towarzyszy „Gazeta defensywni kierowcy” wydawana 3 razy w roku i dystrybuowana do bazy 3 000 osób – fleet managerów, którzy zajmują się zarządzaniem parkami samochodowymi w firmach i tym samym mają wpływ na podległych im kierowców firmowych.
Partnerami programu są: Grupa Goodyaer Polska, BP Europa SE i Szkoła Jazdy Renault. Partnerzy medialni to moto24.pl i onet.pl.

Więcej informacji: http://www.defensywnikierowcy.pl/

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.