Wręczono Znaki Jakości Interkl@sa – Portal PR - 24PR
Wręczono Znaki Jakości Interkl@sa

08.10.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

4 października w Sali Kolumnowej Sejmu po raz dziewiąty wręczono Znaki Jakości Interkl@sa 2010. Prestiżowe wyróżnienia w obecności Wiceminister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas oraz Wicemarszałek Sejmu Ewy Kierzkowskiej odebrało dziesięć szkół. Laureatom gratulowali członkowie Kapituły konkursu – Krystyna Janda, Grażyna Staniszewska prof. Jan Madey, prof. Andrzej Burewicz i Łukasz Wojtasik.

Znak Jakości Interkl@sa na trzy lata otrzymały szkoły:

  • Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
  • Zespół Szkół Handlowych w Sopocie
  • Zespół Szkół Technicznych w Rybniku

Znak Jakości na dwa lata zdobyły szkoły:

  • Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tychach
  • Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych, Technikum nr 4 w Żywcu
  • Szkoła Podstawowa nr 15 w Rzeszowie
  • Miejski Zespół Szkół nr 2 w Bolesławcu
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie
  • Zespół Szkół nr 2, Gimnazjum nr 12 w Tychach
  • Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku

Znakiem Jakości Interkl@sa (przyznawanym na rok, dwa lub trzy lata) wyróżniane są te szkoły, które najlepiej przygotowują swoich uczniów do swobodnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym oraz mądrego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

Finał tegorocznej edycji konkursu trwał dwa dni. W niedzielę, 3.10 szkolne delegacje miały możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć przed Kapitułą, a w poniedziałek, 4 października, pod patronatem Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się uroczystość wręczenia Znaków Jakości.

„Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom prestiżowej nagrody Interkl@sa. Mam nadzieję, ze Państwa sukces stanie się zachętą dla innych placówek oświatowych” – napisał w liście do laureatów i organizatorów Marszałek Schetyna i podkreślił, że przyznawany corocznie Znak Jakości Interkl@sa to nie tylko prestiżowe i zaszczytne wyróżnienie – „To także dobra i sprawdzona tradycja nagradzania najlepszych szkół w kraju, które przygotowują młodzież do życia i pracy w epoce społeczeństwa informacyjnego. Szybki wzrost znaczenia nowych technologii wyraźnie wskazuje na to, iż nieuchronnie zmierzamy w kierunku, w którym równy, łatwy i szybki dostęp do informacji i wiedzy – niezależnie od miejsca zamieszkania, statusu materialnego, czy stopnia sprawności fizycznej – będzie decydował o sukcesie”.

Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej. Godło Znak Jakości Interkl@sa potwierdza, że dana szkoła stała się ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa opartego na wiedzy i wykorzystuje komputery i Internet w edukacji w sposób twórczy.

W Kapitule Znaku Jakości Interkl@sa, która decyduje o wyróżnieniach, zasiadają wybitne osobistości polskiej kultury i nauki, wśród nich Krystyna Janda, prof. Andrzej Blikle, Edwin Bendyk oraz prof. Jan Madey.

Organizatorem konkursu o Znak Jakości jest Fundacja – Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która w tym roku obchodzi dziesięciolecie działalności programowej.

Organizację uroczystości finałowej wsparło Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, inicjatywa edukacyjna „Partnerstwo dla Przyszłości” prowadzona przez Microsoft oraz spółka Plagiat.pl – właściciel pierwszego polskiego internetowego systemu antyplagiatowego. Cenne nagrody dla wyróżnionych szkół przekazały firmy: Arcabit, AutoID Polska S.A. – generalny dystrybutor programu ABBYY FineReader, wydawnictwo LektorKlett, Onet.pl, Plagiat.pl, Progman oraz Young Digital Planet.

Relacja z uroczystości oraz materiał zdjęciowy:

http://www.interklasa.pl/portal/index/strony?mainSP=nowosci&mainSRV=nowosci&page=main&action=news&pn_oid=342697

http://www.facebook.com/interklasa

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.