Ideosfera – poznaj siłę swoich idei – Portal PR - 24PR
Ideosfera – poznaj siłę swoich idei

09.11.2010 Kategoria: STARTUP. Autor: admin

Ideosfera to nowy serwis Wirtualnej Polski – miejsce formułowania i identyfikowania najważniejszych idei społecznych, gospodarczych, ekonomicznych. To witryna skierowaną zarówno do organizacji publicznych, jak i indywidualnych osób, które chcą skonfrontować swoje pomysły na szerszym forum. Ma pomóc w generowaniu ambitnych idei oraz gromadzeniu wokół nich użytkowników zainteresowanych ich realizacją.

Pomysłodawcami serwisu są Wirtualna Polska, Telekomunikacja Polska oraz firma Sannao, której przedstawicielem w projekcie jest ekonomista, profesor Krzysztof Rybiński. Portal Ideosfera.pl to miejsce, w którym toczy się debata o koniecznych zmianach oraz tworzy się nowe pomysły w sferze publicznej i biznesowej. To również miejsce, gdzie wspólnie szuka się rozwiązań, aby te ciekawe idee przekuwać na konkretne działania. – podkreśla Maciej Witucki, Prezes Grupy TP i przewodniczący rady programowej Polskiego Forum Obywatelskiego.

Będziemy rozmawiać o sprawach ważnych dla Polski i Polaków, będziemy proponować konkretne reformy i przekuwać te propozycje na konkretne działania – zaznacza profesor Krzysztof Rybiński, członek Rady Kreatywnej firmy Sannao, specjalizującej się
w rozwiązaniach Web 2.0.

Celem projektodawców jest nie tylko pozyskanie grona ekspertów z różnych dziedzin, którzy zechcą zainspirować internautów i poprowadzić dyskusje, ale także osób odpowiedzialnych społecznie, zdecydowanych walczyć o swoje idee.

Ideosfera jest pierwszym na polskim rynku serwisem skupiającym użytkowników wokół idei, unikalnym na skalę polską miejscem dialogu na wysokim merytorycznie poziomie – podkreśla Grzegorz Tomasiak, Prezes Zarządu Wirtualnej Polski. – Niepowtarzalny kontent tworzony jest przez samych zainteresowanych. Jako Wirtualna Polska zamierzamy promować i rozpowszechniać najciekawsze i najbardziej popularne idee.

W przypadku organizacji publicznych i firm, Ideosfera pomóc ma w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań i inspiracji wśród pomysłowych internautów, a także w rekrutacji twórczych pracowników. Oznacza to, że przedsiębiorstwo może w witrynie zaproponować problem do dyskusji, licząc na to, iż osoby niezwiązane z daną branżą wpadną na jakiś prawdziwie interesujący i nowatorski koncept. Ponadto, firma może sama przedstawić pomysł na rozstrzygnięcie kłopotliwych kwestii analizując opinie użytkowników na ten temat. Z tego względu, miejsce to może okazać się szczególnie atrakcyjne dla fundacji i stowarzyszeń, działających pro publico bono oraz partnerów serwisu, dla których istotnym elementem działania jest społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR). To także kanał komunikacji z aktywnymi i zaangażowanymi internautami, którzy będą w stanie przekazać bezcenne uwagi dla firm.

Ideosfera to serwis integrujący użytkowników, którzy podejmują działania, by zmieniać sprawy ważne, ich zdaniem, dla „małych ojczyzn”, kraju, czy nawet Ziemi. Zainteresowanych tym, co się wokół nich dzieje, często wobec tych zjawisk krytycznych, pragnących zmieniać świat wokół siebie.

http://ideosfera.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.