Polska Nagroda Jakości dla ZUS – Portal PR - 24PR
Polska Nagroda Jakości dla ZUS

17.11.2010 Kategoria: EVENT. Autor: biuro prasowe

Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk odebrał z rąk wicepremiera Waldemara Pawlaka Polską Nagrodę Jakości. Zakład Ubezpieczeń Społecznych został wyróżniony w kategorii „Organizacje Publiczne-administracja”. To kolejne prestiżowe wyróżnienie dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w 2009 roku ZUS został laureatem Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.
Podczas uroczystej gali Polskiej Nagrody Jakości, która, w Święto Niepodległości, odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie Polskie Nagrody Jakości wręczał wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. – Wierzę, że teraz w Polsce nadchodzi czas TQM [Total Quality Managment, czyli Kompleksowe Zarządzanie Jakością – przyp. red.] – mówił wicepremier Pawlak.

W uzasadnieniu przyznania Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych Polskiej Nagrody Jakości Sekretarz Komitetu PNJ Mirosław Recha oraz Przewodniczący Komitetu Polskiej Nagrody Jakości Andrzej Arendarski napisali: „Organizacja, która zdobyła Wyróżnienie Polskiej Nagrody Jakości staje się przykładem dla innych polskich organizacji w dziedzinie jakości, ponieważ Zarządzanie przez Jakość jest nowym rodzajem zbiorowego wysiłku załogi zorientowanego na ustawiczne doskonalenie zarządzania we wszystkich aspektach, sferach i efektach działalności organizacji”.
Eksperci PNJ wysoko ocenili wdrażany w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Zintegrowany System Zarządzania Jakością oraz zwrócili uwagę na dużą wagę decyzji o opracowaniu i wdrożeniu Strategii ZUS.

Droga do Polskiej Nagrody Jakości nie była prosta. Zakład musiał przejść przez gęste sito oceny prowadzonych przez ekspertów PNJ, a raport końcowy z audytu obejmuje nie tylko mocne strony Zakładu, ale także obszary wymagające poprawy.

Źródło: ZUS

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.