Pierwsze Dni Internetowej Rewolucji już za nami – Portal PR - 24PR
Pierwsze Dni Internetowej Rewolucji już za nami

01.12.2010 Kategoria: EVENT. Autor: biuro prasowe

Blisko 4000 uczestników, taką frekwencją cieszyły się Dni Internetowej Rewolucji. Pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez firmy Google, home.pl oraz PKPP Lewiatan odbyły się we Wrocławiu i Krakowie. Celem inicjatywy szkoleniowo-edukacyjnej jest aktywizacja polskich przedsiębiorców do biznesowej aktywności w Internecie. Akcji patronuje Ministerstwo Gospodarki.

Internetowa Rewolucja, już od ponad roku zachęca właścicieli firm, zwłaszcza tych najmniejszych, do rozwijania działalności w Internecie. Aby ułatwić im start w wirtualny świat, Google, home.pl oraz PKPP Lewiatan przygotowały bezpłatny pakiet rozwiązań umożliwiających budowanie wizerunku w sieci. Przedsięwzięcie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dotychczas udział w nim wzięło ponad 29 tysięcy podmiotów z całego kraju. Jednakże, jak wynika z badań Millward Brown SMG/KRC, wciąż ponad 40% polskich firm nie posiada strony WWW. Pomimo dostępu do narzędzi pozwalających zaistnieć w Internecie, przedsiębiorcy obawiają się braku kompetencji w tym zakresie. Barierę tę można jednak łatwo pokonać. Dzięki regionalnym spotkaniom edukacyjnym, każdy z uczestników może bezpłatnie wziąć udział w warsztatach, spotkać się ekspertami i zdobyć niezbędny zasób wiedzy.

Pierwsze z cyklu Dni Internetowej Rewolucji odbyły się w listopadzie br. we Wrocławiu i Krakowie. Obydwa wydarzenia odznaczały się wysoką frekwencją, skupiając blisko 4000 osób. Wśród uczestników, poza przedsiębiorcami, znaleźli się studenci, przedstawiciele lokalnej administracji oraz sektora NGO.

“Cieszymy się, że Internetowa Rewolucja zdobywa coraz większą popularność wśród osób zainteresowanych biznesową obecnością w sieci. Pokazuje to, jak duże jest zapotrzebowanie na inicjatywy ułatwiające rozwijanie własnej działalności w Internecie. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas cykl spotkań edukacyjnych oraz udostępniony pakiet narzędzi przekona uczestników, że obecność w wirtualnym świecie nie musi wiązać się z dużymi nakładami pracy oraz środków finansowych” – mówi Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl.

Na początku przyszłego roku Internetowa Rewolucja odwiedzi kolejne polskie miasta. W lutym i marcu 2011 r. spotkania odbędą się w Gdańsku, Poznaniu, Katowicach oraz Szczecinie.

Więcej informacji o Dniach Internetowej Rewolucji można znaleźć na stronie: www.dnirewolucji.pl.

Źródło: home.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.