Academio.pl – zorganizuj swoją grupę na studiach – Portal PR - 24PR
Academio.pl – zorganizuj swoją grupę na studiach

25.03.2011 Kategoria: STARTUP. Autor: admin

Academio.pl jest pierwszym ogólnopolskim portalem  studenckim stworzonym specjalnie na potrzeby kół naukowych oraz każdej mniej formalnej – a pracującej w zespole – grupy.

To szereg najpotrzebniejszych narzędzi służących    sprawnej organizacji pracy i swobodnej komunikacji; zintegrowaliśmy m.in. wspólnego maila, forum, magazyn plików, galerię, kalendarz, własne wiki…

Użytkownikami Academio.pl mogą być nie tylko studenci, ale także nauczyciele akademiccy. To okazja do skoordynowanego monitoringu aktywności grupy / koła i twórczego ingerowania w jej działalność. Tworzenie prywatnych plików i galerii sprzyja archiwizacji wspólnego dorobku w jednym miejscu a forum, wiki, listy mailowe – wymianie informacji w bezpiecznej przestrzeni internetowej.

Dzięki Academio.pl można w łatwy sposób podążać za najnowszymi wiadomościami z działalności kół o wybranej tematyce!

Portal stwarza również możliwość wykorzystania go jako  zaawansowanej wyszukiwarki: uczelni, wydziałów, kół oraz materiałów tworzonych przez koła lub np. doktorantów. To jedyna w sieci wyszukiwarka kierunków na podstawie zdawanych przedmiotów maturalnych – stąd zainteresowanie nią wśród maturzystów.

Grupy studenckie otrzymują:

  1. Bezpłatne konto, pozwalające na korzystanie ze zintegrowanych narzędzi do zarządzania grupą: forum, magazyn plików, galeria, kalendarz, własne wiki, mail grupowy oraz – dostępna dla kół naukowych – strona domowa w domenie Academio.pl
  2. Możliwość skutecznego i szybkiego powiadamiania członków grupy o spotkaniach i wydarzeniach m.in. za pomocą listy mailingowej, komunikatora czy RSS.       
  3. Swobodną i bezpieczną przestrzeń do archiwizowania dorobku grupy o powierzchni 150MB.

 Kołom naukowym ponad te podstawowe możliwości udostępniamy przestrzeń o powierzchni 7 GB a także:

  1. Prostą w budowie (intuicyjną) stronę domową w domenie Academio.pl.
  2. Możliwość zamieszczania publicznych galerii, plików i wydarzeń widocznych dla wszystkich zalogowanych  i niezalogowanych użytkowników.
  3. Umożliwiamy promowanie działań swojego koła ogólnopolskie- mu środowisku akademickiemu.

Co odróżnia Academio od innych? Nie jesteśmy kolejnym portalem społecznościowym. Nie “kolekcjonujemy” znajomych, a jedynie chcemy sprawić, żeby praca grupowa stała się czystą przyjemnością. Ponadto rzeczywistymi użytkownikami Academio są grupy studenckie i koła naukowe, a nie pojedynczy studenci. To właśnie ich aktywność można “obserwować”.

Pomysł na Academio zrodził się z inicjatywy Adama Przymusiały absolwenta Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, który od 2002 r. zajmuje się programowaniem, a na swoim koncie ma pomyślnie funkcjonujące w sieci projekty. W 2010 r. postanowił powołać do życia portal Academio, do tworzenia którego zaprosił swoich przyjaciół.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.