„Wypoczynek”, także dla aktywnych – Portal PR - 24PR
„Wypoczynek”, także dla aktywnych

27.04.2011 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Zapracowani, zmęczeni wracamy z pracy… Trzeba zrobić obiad, wyjść z psem, później kolacja dla dzieci i w końcu wieczór… czas na ulubiony serial, albo nudny film, który będzie kolejnym hitem dnia. Niestety dzisiejszy tryb życia nie pozostawia nam zbyt wiele wolnego czasu, jednak zbliża się majówka, później wakacje, urlopy – w końcu trzeba oderwać się od obowiązków. Jak?

Jak najdalej stąd?!

Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest tysiące. Najbardziej popularnym są wyjazdy, wycieczki, szczególnie w miejsca, gdzie można do woli nacieszyć się słońcem i poczuć przedsmak wakacyjnego lenistwa. Majówka to okres, kiedy swoim ulubionym hobby mogą nacieszyć się nawet miłośnicy sportów zimowych. Atrakcyjną propozycją dla nich może być wyjazd na lodowiec, gdzie warunki do aktywnego wypoczynku wciąż są bardzo dobre. Następujące po sobie święta, i sprzyjający układ kalendarza mnoży liczbę dni wolnych – tegoroczna majówka będzie najdłuższa od 3 lat, co jeszcze bardziej skłania do dłuższych wycieczek i fascynujących podróży – zauważa Magdalena Bosak z MM Collection. Jednak żeby być jak najdalej codzienności, nie musimy lecieć zagranicę. Okazuje się, że z roku na rok, polskie kurorty są coraz bardziej oblegane. Popularne krótkie wyjazdy weekendowe poza miasto – tzw. short break sprawiają, że dla wielu chętnych – pokoi zwyczajnie brakuje.  

Leniwy weekend na siedząco

A jeśli nie za granicę? Często decydujemy się na odpoczynek w domowym zaciszu. Dorosły człowiek przeznacza średnio 18 godzin tygodniowo na czytanie, oglądanie telewizji lub słuchanie radia – zaznacza Magdalena Bosak. Te i inne czynności które nie wymagają ruchu i wysiłku fizycznego, oczywiście wybierają głównie osoby starsze, pozbawione pracy, ale nie tylko. Dla 71% Polaków – zazwyczaj przed 40 rokiem życia – alternatywą do spędzania wolnego czasu w domu jest spacer po świeżym powietrzu, gimnastyka czy jazda na rowerze. Bywa, że zmęczeni problemami dnia codziennego, najzwyczajniej w świecie nie mamy chęci wyjeżdżać, spędzać czasu aktywnie. Warto zadbać wówczas o dużą, wygodną sofę na leniwe wieczory, która przynajmniej na chwilę, w towarzystwie książki, pozwoli nam przenieść się w inny świat – żartuje Magdalena Bosak z firmy MM Collection
Byle ostrożnie..

Ale problem spędzania wolnego czasu dotyczy także młodych. Większość chłopców po powrocie ze szkoły zasiada do komputera, weekend spędzając na wciągającej grze strategicznej, a dziewczęta buszują w Internecie bądź wpatrują się w ulubiony serial w telewizji, zamiast od rana do wieczora grać w piłkę na boisku czy skakać w klasy przy trzepaku – jak kiedyś. Problem pojawia się dopiero wówczas, gdy takie przyjemności zaczynają szkodzić dzieciom, bądź ich otoczeniu – tutaj szczególna odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, bacznie nadzorujących rozwój swojej pociechy – podkreśla Magdalena Bosak. Obecnie najwięcej czasu – ok. 4 godziny dziennie – na powietrzu spędzają dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym.

Małe wielkie przyjemności

Nie lubimy świątecznych zakupów, kupowania na siłę tego, co kupić trzeba. Jednak badania pokazują, że to właśnie takie małe przyjemności jak drobne zakupy, czytanie, praca i grillowanie na działce czy okazja do zadbania o siebie, pozwalają nam oderwać się od codzienności. Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na sposób spędzania czasu wolnego są finanse. Jak wynika z badań, 31 % Polaków woli np. oglądać telewizję, rozwijać swoje hobby nie wychodząc z domu i nie wydając pieniędzy. Pozostaje tylko wybrać czy wolny czas spędzimy sami, z rodziną czy przyjaciółmi?

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.